© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać dobry sklep z obuwiem przez internet?

dobry sklep z obuwiem przez internet
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Sklepy internetowe, zwłaszcza w okresie kwarantanny, wyrosły jak grzyby po deszczu. Dziś podstawowym problemem nie jest to, jak znaleźć określony model w Internecie, ale jak wybrać spośród niezliczonej ilości sklepów internetowych z butami. Podpowiadamy!

Ilość sklepów internetowych może przytłaczać. W rezultacie większość z nas trzyma się sprawdzonych adresów lub w ogóle rezygnuje z zakupów internetowych na rzecz tych stacjonarnych. Jednak zwłaszcza teraz, gdy swoboda kupowania jest nieco ograniczona, warto rozważyć skorzystanie z oferty sklepów e-commerce. O ile w przypadku kupowania ubrań obawy nie są aż tak powszechne, to już przy kupnie obuwia często zdarzają się obawy. Nic dziwnego – źle dobrany but może nieźle uprzykrzyć życie, obcierając i cisnąć. Jednak trzymając się kilku prostych zasad, możesz uniknąć rozczarowań – również w przypadku sklepów internetowych z oryginalnym obuwiem.

Reklamacja w sklepie internetowym z oryginalnym obuwiem

Warto pamiętać, że zakup przez Internet niewiele różni się od tego, dokonanego w sklepie stacjonarnym. W obu przypadkach masz prawo do reklamacji, jeśli towar nie spełnia Twoich oczekiwań. Forma jej składania nieco się od siebie różni, ale szanse na odzyskanie pieniędzy są w obu wariantach takie same. Niektórzy twierdzą jednak, że przez Internet, wbrew pozorom łatwiej jest ją złożyć.

Czy to podróbka czy oryginał?

Niektóre osoby, dokonując zakupu w sklepie internetowym, obawiają się, że towar może okazać się nieoryginalny. W sklepie mają szansę zweryfikować oryginalność logo i innych elementów, dokładnie przyglądając się uważnie towarowi. Robiąc zakupy online, dysponują natomiast wyłącznie zdjęciem. Jednak bez obaw – podróbki owszem, zdarzają się, ale sklepy dbające o swoją renomę nigdy nie wysyłają Klientom tego rodzaju ,,kotów w worku”. Rynek e-commerce jest obecnie tak wysycony, że robienie tego rodzaju przekrętów po prostu… się nie opłaca. Sklepy internetowe walczą bowiem przede wszystkim o Klientów stałych, a nie tych jednorazowych. Druga strategia już dawno przestała być opłacalna.

Sprawdzenie opinii, specyfikacji i zdjęć w sklepie internetowym z oryginalnym obuwiem

Jeśli chcesz uniknąć rozczarowań, najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie opinii dotyczących sklepu internetowego z oryginalnym obuwiem. Warto zerknąć do social media, gdzie najczęściej wypowiadają się niezadowoleni lub zadowoleni klienci. Sprawdź nie tylko same oceny sklepu, ale również jego reakcje, aby zweryfikować, czy szanuje swoich klientów. Najlepsze z nich utrzymują żywy kontakt ze swoimi obserwatorami i odpowiadają na pytania dotyczące produktów.

Ważne jest również sprawdzenie dokładnej specyfikacji produktu. Powinny być w niej zawarte informacje o wykorzystanych w procesie produkcyjnym materiałach, marce, wymiarach, sposobie użycia czy recyclingu. Dobre zdjęcia, prezentujące but z każdej strony, to z kolei potwierdzenie, że sklep nie ma nic do ukrycia.

Już na etapie przeglądania oferty można stwierdzić, czy sklep jest uczciwy i ma przejrzystą politykę sprzedażową. Zwracając uwagę na szczegóły, z pewnością wybierzesz dobrze!

steptop.pl
Artykuł powstał we współpracy z steptop.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry