Ładowarka do akumulatorków

22 lipiec 2020

Baterie AA i AAA należą do najpowszechniej używanych źródeł zasilania. W domu, firmie czy zakładzie pracy zawsze znajdzie się jakiś sprzęt, który potrzebuje dużego lub małego paluszka. Tego typu baterie nie zawsze są pod ręką, a wtedy zaczynają się problemy. Paluszki AA i AAA można łatwo kupić praktycznie w każdym sklepie i markecie. Jednak, jeśli nagminnie używa się jakiegoś sprzętu np. gamepada lub zabawki elektronicznej dla dziecka to ilość potrzebnych baterii zaczyna rosnąć.

Zwykłe paluszki trzeba często wymieniać, a ich utylizacja sprawia problemy. Baterii nie można mieszać ze śmieciami komunalnymi, tylko utylizować w odpowiednich punktach, które przeważnie znajdują się w sklepach z elektroniką lub aptekach. Niestety często punkty te nie znajdują się po drodze w codziennym, napiętym harmonogramie zapracowanego człowieka. W efekcie baterie często lądują w koszu powiększając górę elektrośmieci, która odbija się negatywnie na środowisku naturalnym.

Akumulatorki, czyli baterie do ponownego ładowania

Baterie wielorazowe AA i AAA stają się coraz bardziej popularną alternatywą dla użytkowników, którzy potrzebują pewności, że ich sprzęt będzie miał zapas energii i nie spowoduje dłuższych przestojów. Akumulatorki nie są bardzo drogie, a posiadanie dwóch par paluszków do ponownego ładowania oszczędza czasu na bieganie do sklepu, kosztów, które mogą się nawarstwić, gdy baterii potrzebnych jest dużo oraz nie odbija się tak bardzo na środowisku naturalnym. Baterie wielorazowego użytku pozostawione nawet w spoczynku mają przydatność kilku lat – nie ma tutaj ryzyka, że bateria wyleje i zniszczy urządzenie. Wysokiej jakości akumulatorki AA i AAA to inwestycja, która się zwraca i to na wielu poziomach.

Do akumulatorków potrzebna jest również wydajna ładowarka. Wiele baterii posiada wejście micro USB, jednak ładowarki, do których wpina się baterie w dalszym ciągu cieszą się największym zaufaniem.

Ładowarka Green Cell GC VitalCharger do akumulatorów AA AAA to sprzęt, który ostatnio miał swoją premierę i któremu chcący przestawić się na akumulatorki użytkownicy powinni przyjrzeć się bliżej. VitalCharger to autorski produkt firmy Green Cell prowadzącej między innymi sklep Świat Baterii, w którym można znaleźć akumulatory oraz akcesoria do wielu codziennie używanych sprzętów. Najnowsza ładowarka pozwoli naładować baterie gdziekolwiek się jest przy pomocy portu USB. Niezależny system zasilania pozwala na ładowanie od jednej do czterech baterii jednocześnie, nie trzeba, zatem na siłę „wypełniać” ładowarki. Jest ona kompatybilna ze wszystkimi akumulatorkami AA i AAA (Ni-MH). Ładowarkę wyróżniają dodatkowe zabezpieczenia oraz ergonomiczny design, który sprawia, że używa jej się prosto i wygodnie. Akumulatorki i ładowarka do nich będzie idealnym dodatkiem w domu, firmie oraz w podróży, na którą trzeba zabrać sprzęt wymagający „paluszkowego” zasilania.

Baterie były i będą zawsze potrzebne. Współczesny użytkownik z roku na rok otacza się coraz większą ilością sprzętów wymagających zasilania, których nagłe rozładowanie się jest w stanie skutecznie zdezorganizować dzień. Zaopatrzenie się w akumulatorki AA i AAA oraz ładowarkę do nich pozwoli uchronić się od nieplanowanych wypadów do sklepu po paluszki, nagromadzania się zużytych baterii oraz da pewność, że pod ręką zawsze czeka para gotowa do użytku.

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt