Sklep z odzieżą motocyklową

13 lipiec 2020

Każdy motocyklista powinien odwiedzić sklep z odzieżą motocyklową i zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów ‒ na przykład kask, który ochroni głowę w razie wypadku, porządne obuwie motocyklowe, kurtkę czy kombinezon. Co jeszcze warto zakupić i na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę? Zachęcamy do lektury! 

Odzież i akcesoria motocyklowe

Aby jazda na motocyklu dawała jeszcze większą satysfakcję, była w pełni komfortowa, a co najważniejsze ‒ bezpieczna, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i odzież. O czym w szczególności powinien pamiętać każdy motocyklista? Mamy kilka podpowiedzi. 

  • Kaski motocyklowe ‒ porządny kask to podstawa, to właśnie on chroni głowę w razie ewentualnego wypadku. Ważne, aby wybrany przez nas model był lekki, zapewniał dobrą wentylację i był wygodny. W sklepach z odzieżą motocyklową dostępne są kaski o różnych parametrach i w szerokim przedziale cenowym.
  • Buty motocyklowe ‒ specjalne, odpowiednio wyprofilowane buty motocyklowe wyposażone są w wzmocnienia i usztywniacze zapewniające doskonałą ochronę stopom, kostkom oraz nogom motocyklisty. Dostępne są buty o różnej długości,  wykonane z różnego typu materiałów i w szerokim przedziale cenowym. Bez względu na to, na jaki model butów zdecydujemy się, pamiętajmy, że takie buty muszą mieć odpowiedni rozmiar - za duże lub za małe mogą utrudnić kierowanie motocyklem. 
  • Rękawice motocyklowe ‒ w porządne rękawice powinien zaopatrzyć się każdy motocyklista. Rękawice nie tylko zapewnią ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale także ochronią dłonie przed otarciami. W sklepach motocyklowych do wyboru mamy różne modele rękawic, z pewnością znajdziemy te w 100 % dopasowane do indywidualnych potrzeb. 
  • Kurtki motocyklowe ‒ porządna kurtka motocyklowa to podstawa. W sklepach z odzieżą motocyklową znajdziemy kurtki damskie i męskie w szerokim przedziale cenowym i wykonane z różnego typu materiałów - do najpopularniejszych należą te z naturalnej skóry oraz ze sztucznych tekstyliów. Porządna kurtka zapewni doskonałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i zwiększy bezpieczeństwo jazdy.
  • Kombinezony ‒ wśród pozostałych elementów garderoby każdego motocyklisty, wymienić możemy specjalne kombinezony ‒ są one bardzo wygodne, elastyczne, sprawiają, że skóra oddycha i zapewniają wysoki poziom ochrony zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i otarciami ‒ kombinezon ochroni barki, obojczyki , plecy, żebra, kolana. 
  • Odzież motocyklowa ‒ oprócz wymienionych powyżej, warto zaopatrzyć się również w zapewniające dobrą izolację termiczną spodnie, porządną deszczówkę, spodnie przeciwdeszczowe, ciepłą bluzę. 

Gdzie kupić odzież motocyklową? 

Osoby poszukujące odzieży motocyklowej, do wyboru mają zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe sklepy z odzieżą motocyklową. Podczas doboru kurtki, kombinezonu, obuwia i każdego innego elementu garderoby, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego została wykonana odzież i sprawdzić, czy zapewni odpowiednią ochronę podczas jazdy. Ważne też, aby obuwie, jak i każdy inny element garderoby, były dobrane pod względem rozmiarowym - odzież nie może w żadnym stopniu krępować ruchów. 

Podsumowanie 

Wygodna, odpowiednio dobrana odzież motocyklowa to bardzo ważna kwestia, mająca wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Absolutnie konieczny jest tutaj kask, warto też zaopatrzyć się z rekawice, kombinezon, kurtkę przeciwdeszczowę, czy specjalne obuwie motocyklowe.  W zależności od preferencji zdecydować się możemy na zakupy w internetowym bądź stacjonarnym sklepie z odzieżą motocyklową. 

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma WSM 24 https://wsm24.pl/pl/

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt