© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak bezpiecznie kupować na Allegro? Porady, wskazówki

zakupy w internecie
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Zakupy w internecie cieszą się dużą popularnością już od lat i z roku na rok rośnie liczba konsumentów, którzy korzystają z tej formy wymiany handlowej. Jedną z popularniejszych stron zdecydowanie jest Allegro, które na rynku zakupów online działa już od bardzo dawna. Choć strona uważana jest za bezpieczną, warto wiedzieć, w jaki sposób robić zakupy, by nie paść ofiarą oszustwa.

Czy Allegro jest bezpieczne?

Allegro działa na rynku zakupów online od 1999 roku, co czyni ten serwis jednym z najstarszych w Polsce. Początki nie były łatwe, zwłaszcza że pierwotnie skupiano się przede wszystkim na sprzedaży i kupnie przedmiotów używanych, należących do innych użytkowników. Firmy w świat wymiany handlowej weszły nieco później, ale gdy się to stało, rozwój strony bardzo przyspieszył. Największym problemem zarówno Allegro, jak i wielu innych stron była duża podatność na oszustwa. Do dziś często przestrzega się przed tym, by dokładnie sprawdzać firmy i osoby, od których chce się coś kupić.

Obecnie Allegro to jedna z największych platform handlowych w Polsce i uważana jest także za jedną z bezpieczniejszych. Systemy zabezpieczeń są na znacznie wyższym poziomie, a i przedstawiciele firmy prowadzą kampanie mające uświadomić konsumentom, by zawsze uważali, jak korzystają z sieci.

Czy można anulować zamówienie z Allegro?

Miliony ludzi w Polsce dokonuje zakupów w sieci, w tym także na platformie Allegro. Często zdarza się, że zamawiając coś, robimy to pochopnie, nie przemyślimy sprawy, albo wkradnie się jakiś błąd, który dość szybko zauważymy. W takich przypadkach zazwyczaj pada pytanie o to, czy istnieje możliwość anulowania, czy wycofania dokonywanej transakcji i odpowiedź na to jest prosta – jest taka opcja. Oczywiście, aby to zrobić, należy wiedzieć jeszcze, kiedy dokładnie i na jakich warunkach. O tym, jak anulować zakup na Allegro dowiesz się z artykułu w serwisie toczytam.pl, gdzie wyjaśniono krok po kroku czynności, jakie należy i można wykonać. Zawsze, jeżeli pojawi się jakiś problem, wiele informacji dostępnych jest bezpośrednio na stronie, ale warto też bezpośrednio skonsultować się z pracownikami portalu.

Jak kupować na Allegro bezpiecznie?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności nie warto się z niczym spieszyć. Niestety szybkie i nieprzemyślane zakupy rzadko kiedy okazują się tymi trafnymi i może się okazać, że to, co kupiliśmy, nie jest nam potrzebne albo nie takie jak sądziliśmy. Poza tym pośpiech sprawia, że nie zwracamy uwagi na sprzedającego, a bardzo ważne jest, by sprawdzać takie rzeczy. Niezależnie od tego, czy jest firma, czy osoba prywatna, trzeba zweryfikować jej czy ich wiarygodność. Należy więc po pierwsze dokładnie czytać opis produktu, który powinien być dokładny i wyczerpujący, a po drugie zapoznać się z opiniami innych kupujących.

Dobrze też zapoznać się bliżej z samym sprzedającym, o którym także powinny być jakieś informacje, w tym numer telefonu, adres e-mail lub ewentualny odnośnik do strony internetowej. Wprawdzie w trakcie pojawiających się problemów, zawsze można skontaktować się przez platformę, jednak możliwość bezpośredniej rozmowy jest formą bezpieczniejszą.

Co robić, gdy Allegro zawiesza sprzedającego?

Mogą się pojawić przypadki, że kupujący, zamawiając towar u sprzedawcy, robią wszystko w sposób prawidłowy i bezproblemowy i dopiero po czasie wychodzi, że coś jest nie tak. Towar opłacony nie przychodzi albo jest uszkodzony lub nie odpowiada temu, co było w opisie. W takiej sytuacji zdarza się, że nagle masowo pojawiają się negatywne opinie, a system Allegro automatycznie zawiesza konto sprzedającego. Tutaj mamy kilka możliwości – po pierwsze starać się skontaktować bezpośrednio z daną osobą czy firmą i próbować wyjaśnić sprawę i po drugie uruchomić procedurę sporu.

Po drugie, jeżeli to nie poskutkuje, można złożyć skargę Allegro, aby serwis wywarł nacisk na sprzedającym. Może on wówczas na przykład zwrócić pieniądze pobrane za zakup. Jest jeszcze trzecia opcja i najbardziej problematyczna, czyli prośby o zwrot kosztów do serwisu. Tutaj jednak konieczne jest już zgłoszenie sprawy na policję i bez tego raczej nie ma szans na odzyskanie pieniędzy.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry