© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Zakupy i sklepy
  • Jak powinny wyglądać i jakie kryteria muszą spełniać kurtki robocze dla pracowników medycznych?

Jak powinny wyglądać i jakie kryteria muszą spełniać kurtki robocze dla pracowników medycznych?

kurtki robocze dla pracowników medycznych
 |  Redakcja  |  Zakupy i sklepy

Kurtki robocze dla pracowników medycznych to odzież, której specyfikacja ujęta jest w przepisach, określających zarówno wygląd, jak i funkcjonalność.

Odzież robocza, używana przez pracowników służby zdrowia ma na celu zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami, związanymi z ryzykiem zawodowym, jednak odzież wierzchnia ponadto ma za zadanie chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz poprawiać bezpieczeństwo pracowników po zmroku. Kurtka robocza medyczna jest przedmiotem, stosowanym przez zespoły ratownictwa medycznego, które pracują w każdych warunkach, przez całą dobę.

Kurtki robocze odblaskowe, które sprawdzą się w służbach sanitarnych

Najważniejszym elementem odzieży roboczej medycznej, stosowanej w warunkach zewnętrznych są odblaski oraz wysoka jakość materiałów, zapewniających niezawodną ochronę przed chłodem, wiatrem, wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Kurtki robocze odblaskowe znajdują w tym przypadku szerokie zastosowanie. Według obowiązujących przepisów kurtka robocza z odblaskami powinna posiadać je na rękawach, zarówno w części przedniej, jak i tylnej. Dzięki ergonomicznym ściągaczom, kurtki robocze można dostosować do sylwetki oraz komfortu użytkowania. Kurtka odblaskowa, wykonana w technologii softshell zapewni ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zapewniając jednocześnie maksimum komfortu, swobodę ruchu i oddychalność materiału. Barwa kurtek odblaskowych dla pracowników zespołów medycznych, która jest obecnie przyjęta to fluorescencyjna czerwień. Obowiązkowe są poziome pasy odblaskowe na rękawach, informacja z oznaczeniem personalizacji kurtki, flaga, umieszczona na rękawie oraz logotyp Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Jakie zmiany szykują się w zakresie kurtek roboczych dla medyków?

Zmiany, dotyczące uregulowań w zakresie ujednolicenia kolorystyki ambulansów wejdą w życie w 2028 roku, jednak w przypadku odzieży BHP, dotkną one pracowników medycznych już w styczniu 2023 roku. W zakresie kolorystyki pojawią się barwy czerwona, granatowa oraz dodatki w kolorze czerni. BHP kurtka powinna spełniać wymogi ergonomii użytkowania oraz zawierać w swojej stylistyce niezbędne elementy, takie jak dane imię i nazwisko oraz określenie zajmowanego stanowiska. Zmiany będą dotyczyły również odzieży pracowniczej służb lotniczego ratownictwa medycznego. Niezwykle istotnym elementem, który warunkuje normy w zakresie używania kurtek roboczych jest dopasowanie ich do kształtu sylwetki. Kurtki robocze damskie posiadają krój, odpowiadający damskiej sylwetce, co sprawia, że prezentują się gustownie oraz ułatwiają przemieszczanie się w odzieży roboczej. Kurtki robocze dla pracowników medycznych dostosowane są do warunków wiosenno - jesiennych oraz zimowych, zapewniając optymalną ochronę przed chłodem, a także dzięki barwie fluorescencyjnej, bezpieczeństwo po zmroku, które w przypadku pracowników służb ratownictwa medycznego jest niezwykle ważne. 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry