Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać najlepszą maseczkę chronną z bawełny?

 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Walka z koronawirusem może trwać dłużej, niż przewidywaliśmy. O trudnościach w wyeliminowaniu wszystkich ognisk zakażeń, świadczą nie tylko polskie, ale przede wszystkim niezbyt dobre, światowe statystyki. Niestety trzeba jakoś funkcjonować, w obecnych, bardzo trudnych warunkach, w których każdy stara się uchronić przed zakażaniem. Od 16 kwietnia wszyscy jesteśmy zobowiązani nie tylko do nakładania rękawiczek na dłonie, ale także do osłaniania twarzy. Najskuteczniejsza w tym przypadku, ale również komfortowa będzie maseczka bawełniana. Dowiedz się więcej o tym, jak ją wybierać!

W walce z koronawirusem ważne są nie tylko obostrzenia nałożone przez władze państwowe, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek wszystkich obywateli. 

Jeśli nie będziemy przestrzegać podstawowych zasad higieny, ale także nie pozostaniemy w domach, na tyle, ile to możliwe, to jeszcze przez długi czas będziemy zbierać żniwo niebezpiecznych zakażeń. Kolejne obostrzenie, czyli nakładanie maseczek na twarz, ma zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa. Zasada tej ochrony jest prosta, jeśli będziemy skrupulatnie i systematycznie nosić czystą maseczkę, to jest spora szansa na zmniejszenie i powstrzymanie liczby zachorowań w społeczeństwie.

Jaką maseczkę bawełnianą wybrać, by przestrzegać zasad higieny?

Jedną z lepszych i skuteczniejszych opcji podczas wyboru maseczek ochronnych, będą te, wykonane z bawełny.

Ważne, aby zakupione produkty były wykonane ze 100% bawełny, ale z certyfikatem Oeko-Tex 100. Takie modele znajdziemy chociażby tutaj: https://lunares.pl/-maseczka-bawelniana-ochronna-na-troczkach-10-sztuk-79322

Maseczkę, wygodnie założymy na twarz, a drucik umieszczony w górnej części krawędzi dopasuje ją szczelnie do ciała. Ważnym elementem są tutaj także troczki, które zawiązujemy z tyłu głowy. Sami decydujemy, jak mocno zawiązać maseczkę i jednocześnie czuć komfort podczas wykonywania codziennych czynności.

Takie maseczki bawełniane, jak wskazane w przykładzie to idealny produkt dla wszystkich osób, które muszą wyjść z domu, by wykonać zakupy, załatwić sprawy urzędowe lub po prostu pójść do pracy. Większy wybór produktów znajdziemy także tutaj: https://lunares.pl/maseczki-ochronne

Uwaga! Te maseczki spełniają wszystkie normy zgodnie z polskimi wytycznymi rządowymi dla maseczek niemedycznych. Co w praktyce oznacza, że:

  • są wykonane z tkanin bawełnianych, bawełnianych z domieszką elastanu, bawełnianych z lnem, lnianych, poliesterowych 100%; wiskozowych z domieszką poliestru,
  • materiał wykonania posiada certyfikat STANDARD 100 OEKO-TEX ®,
  • materiał można uprać w temperaturze 60o C ,
  • posiadają wiązania z tyłu lub gumkę,
  • materiał posiada minimum 1 klasę palności,
  • w części środkowej posiadają harmonijkę umożliwiającą dopasowanie maseczki do kształtu twarzy – zakrycie nosa, ust i brody.

To ważne, aby każdą z zakupionych masek niemedycznych przed pierwszym oraz kolejnym użyciem uprać w temperaturze 60 stopni, a prasować w 200 stopniach.

Pamiętajmy, że tylko higieniczne stosowanie masek zapewnia nam i osobom w naszym otoczeniu ochronę, o którą apelują władze państwa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o certyfikowanych maseczkach do twarzy lub poznać wszystkie produkty, dostępne w sprzedaży online (pamiętajmy, że ten sposób zaopatrzenia się w maski, jest obecnie najbezpieczniejszy) to wejdź na stronę https://lunares.pl