W obecnej sytuacji przesyłanie dokumentów, przedmiotów oraz innych rzeczy stało się ogromnie ważne. Przy ograniczonych możliwościach kontaktowania się z innymi ludźmi to właśnie przesyłki pocztowe i kurierskie odgrywają ogromną rolę. Aby przesyłany przez nas przedmiot dotarł do adresata w idealnym stanie, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Jest to szczególnie ważny temat dla sklepów, restauracji, punktów usługowych, które chcąc zdecydowały się na sprzedaż internetową lub z odbiorem osobistym.

  1. Zwróć uwagę na to, jak pakujesz
  2. Jak zapakować paczkę? 

Zwróć uwagę na to, jak pakujesz

Przy wysyłce przesyłki, szczególnie teraz, wiele osób skupia się przede wszystkim na ustaleniach dotyczących ceny usługi, zasad odbioru i dostawy paczki. MZPACK zwraca uwagę natomiast, że niesłusznie traci się z oczu sposób zabezpieczenia przesyłki, a kwestia ta jest ogromnie istotna. Nie zwraca się na nią uwagi z reguły do momentu, kiedy do klienta dociera przesyłka w stanie daleko odbiegającym od oczekiwanego. Odpowiedzialność bardzo często nie jest po stronie kuriera, tylko nadawcy paczki, który jej odpowiednio nie zabezpieczył. Warto więc przyjrzeć się sposobom skutecznego i bezpiecznego pakowania.

Jak zapakować paczkę? 

Folia stretch to absolutny niezbędnik podczas pakowania paczek. Zabezpiecza je przed przedarciem się kartonu, czyni bardziej stabilnymi, natomiast nie jest to jedyne rozwiązanie po, które możesz sięgnąć. Warto pamiętać, że nadawane przez ciebie kartony czy koperty przemierzają kilometry na pace samochodu, przemieszczają się po pasach sortowni, w końcu są wrzucane na palety, do koszyków i wózków. Warto więc oprócz folii zadbać o mocny karton. Jeśli potrzebujesz go dodatkowo wzmocnić, sięgnij po kątowniki z tektury litej. Jeśli wysyłasz dokumenty, plany, projekty, zwróć uwagę na kwadratowe tuby wysyłkowe, które idealnie nadają się zarówno do przesyłania dokumentów, jak i różnego rodzaju druty, linki, kątowniki (te ostatnie warto oczywiście dodatkowo zabezpieczyć). Tuby, różnego rodzaju tuleje to także dobre rozwiązanie. Producent opakowań kartonowych może ci zaproponować naprawdę różnorodne rozwiązania dopasowane do przesyłanych przez ciebie elementów. Warto z takiej możliwości skorzystać. Dodatkowym zabezpieczeniem może się także okazać folia bąbelkowa, która sprawdza się idealnie przy delikatnych, szklanych przesyłkach. Karton najlepiej zawsze zakleić taśmą samoklejącą, która nie tylko najlepiej chroni karton przed przypadkowym otwarciem, ale także nie daje innym wglądu, do tego co jest w środku przesyłki. Po każdej takiej ingerencji zostają bowiem ślady.