Okres letni sprzyja wypoczynkowi nad akwenami wodnymi. W słoneczne dni gorącego lata coraz częściej wybierany, jest wypoczynek związany z wodą. Polacy odchodzą jednak od standardowego opalania się na plaży, czy siedzenia pod parasolem zajadając się rybą w towarzystwie piwa. Niektórzy, co prawda dalej wybierają mniej aktywne opalanie się choćby na łódce, co jest swego rodzaju odmianą, jednak od pewnego czasu bardzo mocno zarysowała się tendencja aktywnego spędzania czasu nad wodą. Większość wczasowiczów wybiera podróż kajakiem, czy prawdziwą wyprawę morską. Odpowiedzmy wiec na pytanie, akie akcesoria mogą nam być przydatne, podczas wypoczynku na wodzie ?

Co jest przydatne podczas wypoczynku wodnego ?

Oprócz podstawowych akcesoriów związanych z wypoczynkiem wakacyjnym jak krem z filtrem, zapasy wody, czy jedzenia będziemy potrzebować czegoś, co zabezpieczy nam przed działaniem wody nasze akcesoria. Pierwszym wyborem jest odpowiednia torba foliowa z wodoszczelnym, sylikonowym zamkiem błyskawicznym. Taki gadżet zapewni nam ochronę nie tylko naszych przekąsek, ale zabezpieczy nasze telefony, portfele oraz inne niezbędne rzeczy przed działaniem wody wskutek niespodziewanego deszczy, czy wywrócenia się łodzi. Ze względu na wspomniane wypadki z wywrotką łodzi, czy kajaku warto oprócz wodoszczelnego worka pomyśleć o wodoszczelnym etui na telefon, które nosić możemy na szyi jak wisiorek. Taki gadżet zapewnia nam zawsze dostęp do telefonu w nagłych wypadkach.

Niezbędne akcesoria przydatne na wodzie

Oprócz wodoszczelnych opakowań na nasze rzeczy istnieje szereg innych akcesoriów, które są niezbędne na wodzie, a które są związane z naszym bezpieczeństwem. Niezbędne są oczywiście kamizelki ratunkowe oraz w przypadku wypoczynku na większych łodziach tratwy ratunkowe. Zapominamy jednak o wielu innych rzeczach, o których powinniśmy pamiętać, a które mogą uratować nasze życie w momencie zagrożenia. Jednym z największych błędów, jakie popełniamy, jest brak w naszym zestawieniu jednego punktu z listy pod tytułem akcesoria przydatne na wodzie. Air Horn, czyli popularna i często irytująca trąbka fanfara jest tym właśnie niezbędnym produktem, o którym zapominamy podczas takiego rodzaju wypoczynku, a który jest nieoceniany w przypadku wszelkiego rodzaju niebezpiecznych sytuacji. Air Horn nie jest zazwyczaj nawet kojarzona z pobytem nad wodą. Pierwsze skojarzenia wędrują raczej ku meczom piłkarskim, stadionom żużlowym, ewentualnie wyścigom kolarskim, gdzie rozszalały tłum kibiców często wystawia na próbę hałasu co wrażliwszych obywateli. Air Horn jest akcesorium, które może nam jednam uratować życie na wodzie przez bardzo szybkie zwrócenie na nas uwagi innych osób przebywających w pobliżu. W przypadku wpadnięcia do wody kogoś z naszych znajomych ewentualnie widząc kogoś topiącego się, dzięki Air Horn możemy w błyskawicznym tempie zwrócić na to zdarzenie uwagę służb ratunkowych. Nie powinniśmy z tego powodu nigdy używać go w celach rozrywkowych i denerwować innych ludzi hałasem, ponieważ w takim wypadku może się to skończyć jak w przypadku bajki o pasterzu kłamcy, który wołał pomocy.

logo wind Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl