© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zasady kupowania przez Internet. Poradnik

 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Jak mówi popularny dowcip, najczęstsze kłamstwo, jakiego dopuszczają się użytkownicy Internetu brzmi: zapoznałem się z regulaminem serwisu i zakupów na stronie. Niewątpliwie, lektura regulaminów nie należy do najprzyjemniejszych, jednak właśnie tam opisane są zasady, które gwarantują bezpieczeństwo twoich zakupów.

To prawda, że regulaminy sklepów internetowych mają mało zachęcający wygląd, jednak jest on dyktowany względami formalnymi – wyjaśnia ekspert z Księgarni Ekonomiczno-Prawniczej Księgarnia-Wrzeszcz. Mimo wszystko zawsze zachęcamy do chociażby pobieżnego zapoznania się z ogólnymi warunkami zakupów. Informacje na temat bezpieczeństwa, praw przysługujących klientowi oraz możliwości reklamacji są najważniejsza wskazówką o tym, że mamy do czynienia z uczciwym sprzedawcą.

Co widzimy na stronie księgarni internetowej
Część serwisów najważniejsze z punktu widzenia klienta informacje podaje w wyróżnionych miejscach na stronie. Mówimy tu najczęściej o sposobach dostawy i kosztach wysyłki towaru, albo możliwości otrzymania faktury VAT. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup w konkretnym sklepie, musimy znaleźć interesujący nas produkt.

Wyszukiwanie produktów
Jedną z największych zalet zakupów on-line jest możliwość łatwego wyszukiwania towarów. Asortyment zazwyczaj pogrupowany jest tematycznie, dzięki czemu możemy szukać danego produktu przeglądając propozycje z danej kategorii.

Drugą, jeszcze szybszą metodą jest korzystanie z wyszukiwarek. Wyszukiwarka najczęściej umieszczona jest w górnej części strony internetowej. Korzystając z niej możemy wpisać nazwę konkretnego produktu, np. tytuł poszukiwanej książki. Kolejny sposób polega na wpisaniu hasła, które ogólnie opisuje interesujące nas zagadnienie. Dla przykładu, jeśli do wyszukiwarki na stronie księgarni prawniczej wpiszemy słowo 'administracja', otrzymamy listę wszystkich dostępnych publikacji związanych z administracją publiczną i podatkową.

Kupowanie online
Kiedy znaleźliśmy interesujący produkt, od zakupu dzieli nas już kilka chwil. Wystarczy kliknąć w wybraną pozycję i dodać ją do wirtualnego koszyka przez kolejne kliknięcie w odpowiednią ikonkę. Pamiętaj jednak, że zanim klikniesz, warto dokładnie zapoznać się z opisem przedmiotu. Kupując w Księgarni Ekonomiczno-Prawniczej Księgarnia-Wrzeszcz zwróć uwagę na to, czy oglądasz książkę papierową, czy może jednak jesteś na stronie poświęconej publikacji elektronicznej. Po kliknięciu w przycisk zakupu, internauta zostaje przeniesiony do strony formularza, gdzie wypełnia dane niezbędne do doręczenia mu przesyłki.

Zakupy online – płatność i dostawa
Najczęstsza formą płatności podczas zakupów internetowych jest przelew, jednak w niektórych sklepach, klienci mogą korzystać z formy płatności za pobraniem. Dokładne informacje dotyczące metod płatności i dostawy zakupionych towarów są zawsze dostępne do wglądu na stronie, we wspomnianym wcześniej regulaminie.

Zakupy przez internet to jednak nie tylko wygoda, ale też oszczędność. Będąc na stronie internetowej sklepu zawsze warto sprawdzić aktualne promocje, proponowane klientom przez niektóre ze sklepów.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry