Kobieta wojownik – to bohaterka najnowszej kolekcji Natashy Pavluchenko - Neo Couture Basic, którą projektantka pokazała w styczniu w Rzymie podczas Alta Moda Alta Roma. Tam została przyjęta niezwykle gorąco i szybko zyskała miano wydarzenia sezonu. My musieliśmy czekać blisko 3 miesiące na jej prezentację w naszej części Europy. Ale kto widział wie, że byłoby warto czekać nawet jeszcze dłużej!

Klasyczne krawiectwo Natashy Pavluchenko, kunszt formy i minimalistyczna elegancja to główne cechy kolekcji dedykowanej silnym i niezależnym kobietom. Zarówno w Mińsku, jak i w Warszawie kolekcja została przyjęta entuzjastycznie. Pierwszy odbył się pokaz w stolicy Białorusi – Mińsku. Na początku kwietnia w salach Narodowego Muzeum Sztuki Białorusi odbywała się jedna z najciekawszych imprez modowych Europy Wschodniej - MSK Fashion Week. Ważna dla stabilnego i dynamicznie rozwijającego się rynku mody w Rosji, na Białorusi i na Ukrainie. Rynku bogatego i bardzo wymagającego. Zwieńczeniem mińskich spotkań była prezentacja najnowszej kolekcji Natashy Pavluchenko. Dzień po mińskim pokazie, kolekcja projektantki z Bielska-Białej została pokazana w Warszawie na Warsaw Fashion Weekend.

Kobieta walcząca. Nowa kolekcja Natashy Pavluchenko
Nowa kolekcja Natashy Pavluchenko 2013/2014 to kilkanaście projektów, które idealnie do siebie pasując tworzą precyzyjne zestawienie formy i tkanin. Pozornie proste kroje podkreślone charakterystycznymi przeszyciami, inspirowanymi konstrukcją zbroi rycerskiej, to główny motyw kolekcji. Naturalne materiały – jedwab, wełna i skóry, podkreślają prostotę ubrań i jednocześnie odpowiadają na potrzeby współczesnej kobiety, zapewniając jej komfort ich użytkowania. - Jestem przekonana, że większość z nas, kobiet, codziennie musi toczyć walkę. Nie tylko o siebie, ale i z samą sobą. Musimy być silniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej – mówi projektantka. Natasha Pavluchenko odpowiada na potrzeby współczesnej kobiety, która jeszcze nigdy nie była tak bardzo zdeterminowana w swojej walce o przetrwanie. - Nasze codzienne obowiązki, niczym się nie różnią od obowiązków mężczyzn, więc to zupełnie naturalne, że przy zachowaniu naszej kobiecej natury, staramy się być tak jak oni – silne, zdecydowane i niezależne – mówi Natasha Pavluchenko. Projektantka pozostaje wierna swojej ulubionej kolorystyce. W kolekcji dominuje czerń, pojawiają się też akcenty beżowe i mleczna biel. Stonowane kolory wyodrębniają geometryczne konstrukcje sylwetek. Kolekcja Natashy Pavluchenko to nienaganne linie, wyrafinowana forma i dbałości o detale, z których zresztą słynie projektantka. Kolekcja jest nowoczesna i harmonijna. O biżuterię do wszystkich pokazów zadbała Galeria ArsDavia. Niepowtarzalne kolczyki i naszyjniki powstały specjalnie z myślą o kolekcji Natashy. Ich autorka - Ewa Nieć - zadbała, aby wszystkie były w ulubionym kolorze projektantki - czarnym. Udało się jej znakomicie. Zresztą nie pierwszy raz. ArsDavia od dawna proponuję nam biżuterie, która ubiera kobietę w tajemniczość. Jej propozycja to perfekcyjnie dobrany sutasz, kamienie szlachetne i półszlachetne, oraz oryginalne wzory.

Kolekcja Neo Couture Natashy Pavluchenko miała swój debiut w Rzymie, podczas słynnego włoskiego festiwalu mody Alta Roma. Przyjęta entuzjastycznie przez krytyków, odbiła się szerokim echem w międzynarodowych mediach. Neo Couture Basic to stworzona na bazie rzymskiej kolekcji Pavluchenko propozycja dla kobiet, które chcą „zbroić się” w ubrania Natashy Pavluchenko, na co dzień.