Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kupony podarunkowe świetnym pomysłem na prezent

 |  Artykuł partnera  |  Zakupy i sklepy

Są sytuacje, w których stajemy przed koniecznością zakupu podarunku, ale niestety mamy pustkę w głowie. W wielu przypadkach wiąże się to z faktem, że nie znamy dobrze obdarowywanej osoby i po prostu nie mamy pojęcia co jej kupić. Są jednak i takie chwile, gdy znamy tę osobę, ale i tak, żaden ciekawy pomysł się nam nie nasuwa… Co wtedy zrobić? Jak wybrnąć z trudnej sytuacji, jeśli urodziny czy imieniny zbliżają się wielkimi krokami?

W bardzo wielu przypadkach znakomicie sprawdzają się kupony podarunkowe. Taki kupon podarunkowy to z jednej strony prezent dość ukierunkowany, z drugiej jednak na tyle elastyczny, że pozostawia obdarowanemu szeroki wybór przedmiotów czy usług, które on sam chciał by mieć lub skorzystać z nich. Bon podarunkowy ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala on na ustalenie kwoty do wydania, zwykle możemy bowiem załadować na niego zwykle dowolną sumę pieniędzy (czasem są to wielokrotności 50 złotych). Dzięki temu możemy uzależnić jakość prezentu od okazji oraz naszych możliwości finansowych. Czasami świetnym pomysłem może się okazać kupon podarunkowy już w cenie 20 złotych!

Do jakich sklepów można kupić kupon podarunkowy? Obecnie jest tych sklepów coraz więcej i możemy przebierać spośród bardzo wielu ofert – sklepów odzieżowych, księgarni, sklepów ze sprzętem elektronicznym. Są również kupony honorowane w różnych sieciach sklepów – można więc za nie wykonać również zakupy spożywcze w hipermarketach. Czasami można nabyć także kupon podarunkowy w punkcie usługowych – fryzjerze czy kosmetyczce. Obdarowana osoba będzie mogła wówczas skorzystać z dowolnej, wybranej przez siebie usługi.

Warto zaznaczyć, że w przypadku przekroczenia kwoty dostępnej na kuponie podarunkowym, obdarowywana osoba musi jedynie dopłacić pojawiającą się różnicę. Dzięki temu kupon jest jeszcze bardziej elastyczny, ponieważ nie wymusza kupowania wyłącznie produktów za doładowaną kwotę. W większości kuponów jest także tak, że jeśli nie wydamy danej kwoty przy jednorazowym zakupie, możemy ją wykorzystać w późniejszym terminie.