Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Gdy zwykła ciężarówka to za mało: wszystko o transporcie niskopodwoziowym

transport niskopodwoziowy
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

W świecie transportu ciężarowego, gdzie każdy ładunek jest wyzwaniem, a drogi pełne są niespodzianek, istnieje specjalistyczna usługa, która wyróżnia się na tle standardowych rozwiązań. Mowa o transporcie niskopodwoziowym – pionierze wśród niestandardowych przewozów, który pozwala na bezpieczne i efektywne przemieszczanie się z miejsca na miejsce ładunków o dużych gabarytach i wadze.

Co to jest transport niskopodwoziowy?

Transport niskopodwoziowy to specjalistyczny rodzaj transportu ciężarowego, który wykorzystuje specjalne naczepy o obniżonym podwoziu. Dzięki temu możliwe jest przewożenie maszyn i urządzeń o znacznej wysokości, które nie zmieściłyby się pod mostami czy w tunelach, gdyby były transportowane standardowymi ciężarówkami.

Wymiary i ładowność platform niskopodwoziowych

Platformy niskopodwoziowe mogą mieć długość do 20 m i szerokość do 4 m, co umożliwia przewóz dużych maszyn przemysłowych czy pojazdów specjalistycznych. Wysokość do 4 m to atut przy przewożeniu wysokich konstrukcji, które nie mogłyby być przetransportowane standardowymi naczepami. Platformy te są w stanie udźwignąć ładunki o masie do 40 ton, co czyni je idealnymi do przewozu ciężkiego sprzętu.

Organizacja zezwoleń i pilotażu

W przypadku przewozu ładunków ponadgabarytowych często wymagany jest pilot, czyli pojazd towarzyszący, który zapewnia bezpieczeństwo na drodze i pomaga w koordynacji ruchu. Firmy transportowe oferujące taki rodzaj transportu oferują pomoc w organizacji niezbędnych zezwoleń na transport ponadgabarytowy, co jest kluczowe w przypadku przewozu ładunków o nietypowych wymiarach.

Kiedy wybrać transport niskopodwoziowy?

Jeśli Twoja firma działa w branży, która wymaga przewożenia ciężkiego sprzętu budowlanego, maszyn rolniczych, transformatorów, elementów konstrukcyjnych, czy nawet łodzi i jachtów,transport niskopodwoziowy jest rozwiązaniem idealnym. Jest to także niezbędna usługa w przypadku transportu krajowego i międzynarodowego elementów infrastruktury i innych ładunków ponadgabarytowych.

Planowanie trasy w transporcie niskopodwoziowym

Planowanie trasy dla transportu niskopodwoziowego to zadanie, które wymaga precyzji i uwagi do najmniejszego szczegółu. Przed wyruszeniem w drogę z ładunkiem o niestandardowych wymiarach, trzeba dokładnie przeanalizować trasę pod kątem potencjalnych przeszkód. Do takich należą wąskie drogi, zwężenia, ostre zakręty, ronda, mosty, wiadukty, a także infrastruktura drogowa jak znaki czy słupki. Trzeba również uwzględnić dozwolony nacisk na nawierzchnię drogową. Jeżeli na trasie znajdują się elementy, które mogą stanowić przeszkodę, osoba odpowiedzialna za planowanie musi skontaktować się z zarządcą dróg w celu ich tymczasowego usunięcia lub znalezienia alternatywnej trasy.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę usług transportu niskopodwoziowego?

Wybór odpowiedniego dostawcy usług transportu niskopodwoziowego jest kluczowy. Oto kilka wskazówek:

  • Wybierz firmę z bogatym doświadczeniem w branży.
  • Upewnij się, że firma dysponuje odpowiednim sprzętem.
  • Sprawdź opinie i referencje od innych klientów.
  • Wybierz dostawcę, który oferuje kompleksową obsługę i wsparcie na każdym etapie transportu.

Wybierając firmę transportową DJ Transport możesz być pewien, że każdy aspekt Twojego transportu niskopodwoziowego zostanie wykonany z najwyższą starannością i profesjonalizmem.

Ile kosztuje transport niskopodwoziowy?

Transport niskopodwoziowy to niezastąpiona usługa w świecie transportu ciężarowego, która umożliwia realizację najbardziej wymagających zleceń transportu krajowego i międzynarodowego. Wycena pozwala na uzyskanie klarownych informacji dotyczących kosztów przewozu, uwzględniających wszelkie specjalistyczne potrzeby związane z transportem nietypowych ładunków.

WYCENA