Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Powłoka ceramiczna na auto – jak o nią dbać? Poradnik

powłoka ceramiczna
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Powłoka ceramiczna na auto to wysoce skuteczna ochrona lakieru. Oferuje trwałą ochronę przed zanieczyszczeniami, promieniowaniem UV i drobnymi zarysowaniami nawet na 5 lat. Sprawdź jak należy o nią dbać, aby zmaksymalizować jej wydajność i utrzymać skuteczność.

Zasady dbania o powłokę ceramiczną na auto.

Powłoka ceramiczna na auto, najbardziej doceniana przez kierowców, ze względu na opłacalność inwestycji względem trwałości ochrony, to 5-letnia powłoka ceramiczna. Decydując się na tą opcję wiesz, że lakier Twojego samochodu jest zabezpieczony na dłuższy czas. Nie mniej jednak, nie mając wiedzy o właściwej pielęgnacji samochodu z ceramiką możesz obniżyć czas ochrony karoserii. Poznaj główne zasady dobrego dbania o lakier z powłoką ceramiczną.

  1. Regularne mycie

Dbając o powłokę ceramiczną należy regularnie myć samochód. W trakcie mycia używaj delikatnych środków myjących o neutralnym lub kwaśnym pH, aby nie doprowadzić do uszkodzeń powłoki. Aby uniknąć smug nie myj auta na pełnym słońcu.

  1. Zastosowanie środków d o pielęgnacji powłok ceramicznych

Wybieraj środki pielęgnacyjne specjalnie przeznaczone do powłok ceramicznych. Te produkty są dostosowane do potrzeb tego rodzaju ochrony pozwalając zachować jej właściwości.

  1. Zachowanie ostrożności podczas mycia ręcznego

Podczas ręcznego mycia samochodu używaj miękkich gąbek lub rękawic, aby uniknąć zarysowań. Unikaj również zbyt silnego nacisku podczas mycia. Pianę spłukuj z węża ogrodowego, myjka ciśnieniowa z niewłaściwie dobraną mocą może prowadzić do uszkodzeń powłoki.

  1. Unikanie myjni automatycznych z myjkami

Automatyczne myjnie szczotkowe mogą powodować mikrozarysowania na powłoce ceramicznej. W miarę możliwości wybieraj myjnie bezdotykowe.

  1. Regularne odnawianie powłoki

Choć powłoka ceramiczna jest trwała, z czasem może wymagać odnowienia. Regularne stosowanie preparatów do odnawiania pomoże utrzymać jej ochronne właściwości.

Dbając o powłokę ceramiczną na swoim aucie zgodnie z powyższymi zasadami, zachowasz nie tylko jej estetykę, ale także długotrwałą ochronę lakieru. Pamiętaj o regularnych czynnościach pielęgnacyjnych i unikaj sytuacji, które mogą zaszkodzić trwałości tej innowacyjnej ochrony karoserii samochodu. Wybierając studio detailingowe do nałożenia powłoki ceramicznej postaw na doświadczenie i wiedzę – car-lab.pl