Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Transport ciężarowy na trasie Norwegia – Polska. Dlaczego warto skorzystać z pomocy doświadczonego spedytora?

transport do Norwegii
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Skandynawia to bogaty region Europy, dlatego polskie firmy chętnie poszukują na jej terenie odbiorców dla swoich towarów. Jednym z ważnych rynków zbytu jest Norwegia, która należy do grona państw bardzo dobrze rozwiniętych gospodarczo. Jak zorganizować transport ciężarowy do Norwegii? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto nawiązać współpracę z doświadczonych przewoźnikiem, jak przygotować zlecenie na spedycję oraz przewóz i wybierz operatora, który specjalizuje się w obsłudze zleceń właśnie w tym kierunku.

Jak rozpocząć współpracę z doświadczoną firmą spedycyjną?

Niewielka Norwegia stanowi doskonały rynek zbytu dla polskich producentów działających w wielu różnych branżach. Stosunkowo niewielka odległość, przynależność do Strefy Schengen ograniczająca skomplikowane formalności celne oraz dobra sytuacja finansowa miejscowego społeczeństwa sprawiają, że partnerzy handlowi z tego skandynawskiego kraju są bardzo pożądani.

Podpisałeś umowę na eksport lub import i poszukujesz sprawdzonego przewoźnika, który pomoże Ci sprawnie oraz terminowo zrealizować dostawy? Nawiąż współpracę z doświadczoną firmą spedycyjną, której jedną ze specjalności jest transport ciężarowy do Norwegii. Profesjonalny spedytor wyszuka najlepsze trasy oraz dobierze usługi pozwalające bezproblemowo zrealizować przewozy całopojazdowe lub drobnicowe. Przed podpisaniem stałej umowy z takim usługodawcą, dokładnie sprawdź zakres świadczonej oferty oraz opinie dotychczasowych klientów. Dobre referencje gwarantują, że inni przedsiębiorcy byli zadowoleni z terminowości oraz poziomu obsługi.

Zlecenie na transport ciężarowy towarów do Norwegii

Dogodne położenie geograficzne sprawia, że transport do Norwegii bardzo często realizowany jest ciężarówkami z naczepami dobranymi do specyfiki ładunku. Przewozy drogowe pozwalają szybko, tanio i bezpiecznie dowieźć praktycznie wszystkie towary z Polski do Skandynawii.

Najczęściej wybierana jest trasa przez Niemcy, Danię i Szwecję. Stanowi ona najwygodniejszą formę dojazdu do miejscowości zlokalizowanych na południu kraju oraz w jego centrum. To właśnie tutaj położone są największe miasta i ośrodki handlowe Norwegii. Inną alternatywę stanowi droga wiodąca przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię oraz Szwecję, którą wygodniej jest dotrzeć na północ. Doświadczony przewoźnik dobiera najkrótszą trasę z najlepszymi drogami, co pozwala obniżyć koszty dostawy i przyspieszyć realizację zlecenia.

transport ciezarowy ICT

Spedycja Norwegia: realizacja transportu ciężarowego

Samodzielna realizacja transportu ciężarowego do Norwegii bywa skomplikowana. Oprócz posiadania odpowiedniej floty pojazdów oraz parku maszynowego (potrzebnego np. do załadunków), trzeba także wyznaczyć najlepsze trasy oraz zadbać o wszystkie formalności prawne. Z tego powodu wiele polskich przedsiębiorstw decyduje się na zlecenie całościowej obsługi swojego zlecenia podmiotom zewnętrznym. Firmy, których specjalnością jest spedycja do Norwegii, zadbają o sprawny przebieg operacji. Nie tylko znają one doskonale przepisy i obowiązujące procedury, ale i mają rozległą wiedzę branżową, która pozwala uniknąć błędów.

Zawodowi spedytorzy są bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu dostaw. Ich zadaniem jest stały nadzór nad procesem transportowym. Układają strategię przewozu, która będzie najkorzystniejsza dla nadawcy i odbiorcy. Pod uwagę brane są miejsca docelowe i koszty dotarcia do nich, specyfika ładunku oraz oczekiwany termin dostawy. Na bieżąco nadzorują kolejne etapy realizacji usługi i reagują w sytuacjach awaryjnych.

Oferta spedycji do Norwegii obejmuje m.in.:

  • wyszukanie przewoźników i zawarcie z nimi umowy,

  • ustalenie konkretnej trasy,

  • przygotowanie wszystkich dokumentów przewozowych,

  • zadbanie o ubezpieczenie towaru,

  • monitoring obsługi zlecenia,

  • dopilnowanie terminu dostawy i rozładunku.

Important Cargo Traffic: Twój partner w transporcie międzynarodowym

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, aby zorganizować tani i bezpieczny transport ciężarowy do Norwegii? Teraz czas na nawiązanie współpracy. Poznaj ofertę Important Cargo Traffic – firmy posiadającej bogate doświadczenie w obsłudze tras na linii Polska – Skandynawia. Bogate doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi przewoźnikami sprawia, że spedycja i dostawa ładunków całopojazdowych, drobnicowych oraz ponadgabarytowych razem z ICT jest bardzo sprawna. Masz pytania? Skontaktuj się z przedstawicielem operatora.