Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Usługi przeprowadzkowe - kryteria wyboru odpowiedniej firmy przeprowadzkowej

Usługi przeprowadzkowe
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Sama myśl o przeprowadzce przyprawia Cię o gęsią skórkę? Nikogo to nie dziwi. Każda przeprowadzka to ogromne wyzwanie logistyczne, które przy najmniejszym potknięciu może zmienić się w istny koszmar. Dlatego w takich kwestiach najlepiej zaufać profesjonalnej firmie przeprowadzkowej. Tylko jak wybrać tą najlepszą?

Firma transportowa i przeprowadzkowa — czy to to samo?

Prawdą jest, że często słyszy się, że firma transportowa i przeprowadzkowa to jedno i to samo. Oczywiście jest to stwierdzenie fałszywe. Na czym polega różnica? Na zakresie oferowanych usług.

Podczas gdy profesjonalna firma świadcząca usługi przeprowadzkowe oferuje swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie m.in. pakowania i rozpakowywania, demontażu oraz montażu mebli, a także sprzątania pomieszczeń po zakończonej pracy, przedsiębiorstwa transportowe zajmują się jedynie przewozem osób i przedmiotów w różnych gabarytach, z punktu A do punktu B.

Najważniejsze kryteria wyboru firmy przeprowadzkowej

Cena za oferowane usługi oraz opinie wśród klientów są najczęściej głównym czynnikiem podczas wyboru firmy oferującej usługi przeprowadzek.

Warto jednak czasami spojrzeć z nieco szerszej perspektywy i sprawdzić dokładnie, co zawiera oferta przeprowadzek wybranej firmy. Szczególnie jeśli zależy Ci na rzetelnie przeprowadzonej usłudze. Najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę to:

  • Zakres usług — jak już wcześniej wspomnieliśmy, profesjonalna firma przeprowadzkowa powinna oferować usługi w szerszym wachlarzu niż przewóz przedmiotów z jednego miejsca na inne. Dlatego warto sprawdzić, jak wygląda pełna oferta wybranej firmy. Wśród usług profesjonalnej firmy organizującej przeprowadzki powinieneś znaleźć m.in.: pakowanie, zniesienie i wniesienie przedmiotów (także tych wielkogabarytowych) czy demontaż i ponowne złożenie mebli. Niektóre firmy oferują również własne materiały do pakowania czy nawet (w przypadku przeprowadzki firm) zniszczenie dokumentacji. Więcej szczegółów nt. oferowanych usług znajdziesz np. na stroine https://www.autor.pl/oferta.

  • Przejrzysta umowa — niezależnie czy zlecasz przeprowadzkę firmy, czy prywatnego mieszkania. Przejrzysta umowa z pełnym kosztorysem to podstawa. Podpisanie jej to jedyny sposób na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek.

  • Ubezpieczenie — profesjonalne firmy oferują ubezpieczenie przeprowadzki w pełnym zakresie. Czasami los lubi płatać okrutne figle, dlatego warto się zabezpieczyć, tym bardziej jeśli chodzi o dobytek Twojego życia.

przeprowadzki

Przeprowadzka — o czym warto pamiętać?

Nie od dzisiaj wiadomo, że najgorszym z możliwych doradców jest pośpiech. Dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę, zacznij szukać firmy oferującej usługi przeprowadzkowe z odpowiednim wyprzedzeniem. Zwiększy to Twoje szanse na możliwość wyboru najlepszej oferty.

Poszukiwania firmy możesz zacząć od poczty pantoflowej. Na pewno ktoś z grona Twoich bliskich czy znajomych ma już jakieś doświadczenia związane z firmami przeprowadzkowymi. Szukając informacji w internecie, również sprawdzaj opinie na portalach społecznościowych.