Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak bezpiecznie i wygodnie wysłać paczkę do Niemiec

paczka do niemiec
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wysyłanie paczek za granicę na ogół kojarzy się ze skomplikowaną procedurą. Trzeba wypełnić dokumenty, skontaktować się z firmą kurierską, dopasować przesyłkę do wymaganych wymiarów. Często też wysyłający zadaje sobie pytanie, czy nie trzeba jej dodatkowo ubezpieczyć i zabezpieczyć. Nawet nadawanie paczki do najbliższych zachodnich sąsiadów Polski - do Niemiec, wydaje się czasami skomplikowanym projektem. Czy naprawdę musi tak być?

Transport paczek do Niemiec - kto i kiedy potrzebuje tej usługi?

Przewozy do Niemiec to usługa będąca stałym punktem oferty wielu firm transportowych. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o transporcie osobowym. Kiedy jednak w trasę ruszają busy do Niemiec, czemu nie wykorzystać wolnej przestrzeni ładunkowej, jaką posiadają do transportu paczek? Jest to rozwiązanie proste, wygodne, bezpieczne i korzystne cenowo. 

Osobowy transport do Niemiec mogą do przesyłania paczek wykorzystywać osoby, które chcą przekazać coś swoim bliskim, znajomym albo współpracownikom przebywającym na stałe lub czasowo za zachodnią granicą kraju. Czasem też taka paczka musi trafić w jak najszybszym czasie do partnera biznesowego albo organizacji, z którą współpracuje nadawca.

Można w ten sposób przesłać coś dzieciom i młodzieży przebywających w Niemczech na wakacyjnych wyjazdach, albo wymianach typu Comenius lub Erasmus. Zwłaszcza najmłodszym, choć ich proces pakowania nadzorowany jest ściśle przez rodziców, zdarza się zapomnieć czegoś, czego nie da się kupić tanio i bezproblemowo w Niemczech - chociażby okulary albo telefon komórkowy. Zresztą dla dziecka nawet zakup piżamy czy ręcznika mógłby być skomplikowany. A przewozy do Niemiec gwarantują, że bez tej zapomnianej rzeczy dziecko będzie musiało się obejść tylko jeden dzień. 

Transport paczek do Niemiec za pośrednictwem busów jest również praktycznym rozwiązaniem dla osób, które na stałe mieszkają w Polsce, ale pracują za granicą. Nie muszą wówczas każdorazowo, kiedy mają potrzebę przewiezienia większej ilości bagaży, albo pakunku o dużym gabarycie, podróżować samochodem, żeby przewieźć je do miejsca swojego czasowego pobytu. Mogą dotrzeć tam jak zwykle - pociągiem, czy samolotem, bez konieczności dźwigania ze sobą ciężkich i nieporęcznych paczek. Ich ponadwymiarowy bagaż dojedzie tam busem pod wskazany adres. 

Regularne przewozy do Niemiec busami to ułatwienie dla tych nadawców, którzy nie mają czasu na zawiłe formalności, albo po prostu ich nie lubią, czy nie mają do nich cierpliwości. Co to za ulga, kiedy można po prostu podać paczkę kierowcy busa i mieć pewność, że zostanie dostarczona pod konkretny adres, wprost do rąk odbiorcy. On też oszczędzi w tym rozwiązaniu czas i nie będzie zmuszony do dopełniania żadnych skomplikowanych procedur. 

Zalety transportu paczek do Niemiec za pośrednictwem busa

Przewozy do Niemiec, takie jakie ma w swojej ofercie firma COBRA BUS zapewniają nadawcom i odbiorcom paczek cały pakiet korzyści, które nie zawsze można znaleźć w firmach kurierskich. Dzięki temu, że jest to usługa bardzo bezpośrednia, cała droga, jaką przebyć musi paczka i łańcuch zaangażowanych w to osób skrócone są do absolutnego minimum. Dzięki temu unika ona wielu zdarzeń, które mogą jej się przytrafić np. w punkcie przeładunkowym albo w którymś z kolejnych transportów. 

Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należą:

  • uproszczony proces nadawania paczek - są odbierane spod drzwi nadawcy, albo z innego wskazanego przez niego adresu
  • prosta procedura odbioru - dostawa do rąk własnych odbiorcy albo osoby upoważnionej w wybranym przez niego punkcie 
  • niskie ryzyko uszkodzenia lub zagubienia paczki - jest ona zabezpieczana przez personel firmy przewozowej, cały czas pozostaje pod jego opieką, nie podlega przeładunkom ani przekazaniom
  • szeroki zakres przewożonych gabarytów - paczki przewożone busami podlegają znacznie mniejszym ograniczeniom rozmiarowym i wagowym, niż te które transportują firmy kurierskie 
  • najkrótszy na rynku czas realizacji usługi - przesyłka dociera do odbiorcy w Niemczech jeszcze tego samego dnia
  • przystępna cena - nadanie pakunku przez transport do Niemiec busami jest znacznie tańsze niż cena usług kurierskich

Jeśli więc macie Państwo potrzebę przesłania paczki do Niemiec, chcecie to zrobić szybko, bezpiecznie i w korzystnej cenie warto zapoznać się z ofertą na przewóz przesyłek firmy COBRA BUS. Waszym ładunkiem zajmą się wówczas doświadczeni, zaangażowani profesjonaliści a paczka na czas trafi w ręce właściwego odbiorcy.