Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Hulajnogi elektryczne Frugal

Hulajnogi elektryczne
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Pojazdy elektryczne coraz częściej możemy napotkać na polskich drogach. Takimi pojazdami są m.in.: hulajnogi elektryczne. Mają one wiele zalet - są ekologiczne, pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, są bardzo intuicyjne w obsłudze… Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób po nie sięga!

Co warto wiedzieć o e-hulajnogach?

Różnica między tradycyjną hulajnogą a e-hulajnogą polega na tym, że ta druga posiada akumulator, napędzany za pomocą prądu. Dzięki temu nie produkuje spalin, a tym samym nie przyczynia się do emisji CO2 do atmosfery i gazów cieplarnianych. W związku z tym ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko. Do ładowania e-hulajnogi potrzebna jest jedynie ładowarka i źródło prądu - aby naładować baterię elektrycznej hulajnogi, wystarczą 2-3 godziny. Co więcej, jedno ładowanie baterii wystarcza na przejechanie 13 kilometrów - to wystarczy, aby dojechać do szkoły, pracy, na uczelnię lub gdziekolwiek indziej. Baterię można naładować już na miejscu.

Hulajnogi elektryczne nie wymagają uprawnień i są banalnie proste w użytkowaniu - wystarczy postawić nogę na podeście, odepchnąć się drugą nogą i już możemy jechać! Prędkość kontroluje się, używając manetki gazu, znajdującej się przy kierownicy i małej dźwigni hamulca. Nauka jazdy na takim pojeździe jest bardzo łatwa - już po pierwszej przejażdżce załapiemy, jak kierować e-hulajnogą. 

Hulajnogi elektryczne nie wymagają właściwie żadnego wysiłku - dzięki temu są uniwersalne i doskonale sprawdzą się u niemal każdego użytkownika, bez względu na jego wiek lub kondycję. Dodatkową ich zaletą jest ich mała waga - ważą raptem 7,5 kg, co pozwala na sprawny jej transport, jeżeli wyczerpie się bateria i będziemy musieli drogą powrotną odbyć w autobusie lub tramwaju. Taka hulajnoga jest łatwa do złożenia i przechowywania. 

Hulajnogi elektryczne marki Frugal

Hulajnogi elektryczne marki Frugal

Producent pojazdów elektrycznych Frugal oferuje pojazdy elektryczne, w tym e-hulajnogi o różnych parametrach i możliwościach. Hulajnogi elektryczne tej marki są wyposażone w baterie litowo-jonowe, które pozwalają na długą jazdę bez konieczności ładowania akumulatora. Taką baterię można doładować wszędzie - jedyne, czego potrzebujemy, to ładowarka i gniazdko elektryczne. Proces ładowania wygląda więc identycznie jak w przypadku ładowania telefonu, tableta lub laptopa. 

Z racji tego, że hulajnogi elektryczne nie wymagają tankowania ani tak częstych napraw, jak pojazdy spalinowe, pozwalają zaoszczędzić zarówno czas, który właściciele pojazdów nieelektrycznych muszą poświęcić na stacji, jak i pieniądze, których nie trzeba wydawać na paliwo. Jest to zatem bardziej ekonomiczne rozwiązanie od pojazdów spalinowych!