Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Import z Chin do Polski: dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika w imporcie?

Import z Chin
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Stosunki handlowe Polski i Chin od dłuższego czasu pozostają dobrze uregulowane, a Państwo Środka okazuje się dla nas strategicznym partnerem w Azji Dalekowschodniej. Fakt ten stanowi skuteczną zachętę dla rodzimych przedsiębiorców, którzy coraz śmielej decydują się na rozszerzenie swojej dotychczasowej działalności o import produktów z Chin. Efektywne prowadzenie biznesu z chińskimi partnerami wymaga jednak solidnego przygotowania i opracowania zupełnie innej strategii, gwarantującej bezpieczeństwo i powodzenie całej transakcji. W tym celu ambitnym przedsiębiorcom z Polski potrzebna jest profesjonalna pomoc w imporcie z Chin. Sprawdź, dlaczego warto zaangażować w to wymagające przedsięwzięcie doświadczonego pośrednika!

Import z Chin – dlaczego może być opłacalną inwestycją?

Bariera językowa, brak fizycznej obecności importera w bezpośrednim miejscu produkcji, ograniczony kontakt z chińskim dostawcą, a także znaczące różnice kulturowe i odmienna kultura biznesowa – to wszystko sprawia, że import towarów z Chin z pewnością nie należy do zadań łatwych. Mimo wszystko wymiana handlowa z Państwem Środka jawi się jednak jako wysoce opłacalna inwestycja, która otwiera przed firmami z Polski zupełnie nowe możliwości biznesowe. Import z Chin pozwala bowiem sprowadzać i oferować towary, które są niedostępne na rodzimym rynku, w związku z czym są poszukiwane przez konsumentów, a firma może dzięki temu zdobyć przewagę konkurencyjną. Dodatkowo krok ten może przyczynić się do znacznego zredukowania kosztów produkcji. Wobec tego nie może dziwić, że przedsiębiorcy z Polski pozostają coraz wyraźniej zainteresowani wymianą handlową z Chinami, a do naszego kraju najczęściej importuje się takie grupy produktowe jak np. elektronika, odzież, tekstylia, oświetlenie czy kosmetyki.

Pomoc w imporcie z chin – w czym wesprze Cię profesjonalny pośrednik?

Import towarów z Chin i konieczność składania zamówień na odległość naturalnie niesie ze sobą pewne ryzyko, na które z pewnością nie może pozwolić sobie żaden, poważnie planujący swoje interesy przedsiębiorca. Z tego powodu handel międzynarodowy, zwłaszcza z tak specyficznym państwem jak Chiny, wiąże się z szeregiem wyzwań. Najważniejszym z nich pozostaje zapewnienie bezpieczeństwa inwestycji i profesjonalnej obsługi całej transakcji. Dlatego firmy, które chcą rozwinąć swój biznes o współpracę z chińskimi partnerami biznesowymi i spróbować własnych sił na tym gigantycznym i jednocześnie niezwykle trudnym rynku, powinny uprzednio zasięgnąć wsparcia ze strony profesjonalistów oferujących pomoc w imporcie z Chin.

Działający lokalnie pośrednik zajmie się bowiem całością zadań związanych z importem: od rejestracji firmy w Chinach, przez wybór zaufanego dostawcy i kontrole jakości, aż po bezproblemową odprawę celną. Przedsiębiorcy planujący import produktów z Chin powinni pamiętać o tym, że proces ten wymaga świetnej logistyki międzynarodowej, a także znajomości obowiązujących dyrektyw, rozporządzeń krajowych, jak i specyficznych, lokalnych obostrzeń prawnych. Pośrednik, który jest obecny na miejscu w Chinach, ma szansę zająć się tymi kwestiami ze szczególną dbałością, osobiście nadzorując każdy kolejny etap importu.

Dodatkowym atutem profesjonalnych pośredników jest to, że znają oni chińskie środowisko biznesowe, posiadają sieć zaufanych producentów i potrafią skutecznie negocjować ze stroną chińską. Dzięki stałej obecności w Chinach mogą również szybko reagować na zmieniające się warunki biznesowe i rozwiązywać ewentualne problemy.