Ile trwa sprzedaż auta w skupie samochodowym i jak wygląda ten proces?
Skupy samochodów cieszą się opinią firm, które pozwalają w ekspresowym tempie zmienić auto na gotówkę. Jednakże o ile to rozwiązanie jest szybsze w stosunku do tradycyjnej sprzedaży oraz w jaki sposób przebiega współpraca ze skupem?
Kwestia czasu
O tym, że czas to pieniądz, nie trzeba nikomu przypominać. Sprawna finalizacja transakcji niesie ze sobą wiele zalet i pozwala z miejsca zrealizować założone cele, na przykład zakup nowego auta. W przypadku ofert motoryzacyjnych nie ma szybszego rozwiązania niż sprzedaż we współpracy ze skupem, takim jak https://autozmieniarka.pl/. Jeżeli właściciel samochodu skontaktuje się z firmą nad ranem i dysponuje wolnym popołudniem, transakcję da się zakończyć w ciągu jednego dnia! Zwykle cała procedura trwa kilkadziesiąt godzin, ale nigdy nie przekracza kilku dni. Kluczowym elementem w tym wypadku jest wolny czas właściciela pojazdu oraz podjęcie ostatecznej decyzji o zaakceptowaniu oferty odkupu. Są to czynniki leżące po stronie sprzedającego, podczas gdy pracownicy skupu są dyspozycyjni praktycznie każdego dnia. Dzięki temu można sprzedać auto szybciej, niż powstałyby profesjonalne zdjęcia oraz oferta skierowana na portale motoryzacyjne.
Jak przebiega sprzedaż w skupie aut?
Procedura współpracy z firmą zajmującą się odkupem samochodów jest wyjątkowo prosta i może zostać podzielona na cztery etapy. Pierwszym z nich jest kontakt telefoniczny z pracownikiem skupu, który przeprowadza wstępną wycenę na podstawie informacji podanych przez właściciela – alternatywnie można skorzystać z formularza kontaktowego na stronie https://autozmieniarka.pl/. Na tym etapie przedstawiana jest początkowa oferta, a także ustalony zostaje termin oględzin samochodu przez współpracującego ze skupem rzeczoznawcę.
Drugi etap sprzedaży polega na oględzinach auta przez pracowników skupu. To spotkanie ma na celu porównanie otrzymanych wcześniej danych ze stanem faktycznym, a także ocenę innych aspektów auta – m.in. wyposażenia wnętrza, kondycji tapicerki, bagażnika, nadkoli oraz podwozia. Na tym etapie przedstawiona zostaje ostateczna oferta skupu, którą właściciel może przyjąć od ręki. Po zaakceptowaniu oferty sporządzana jest umowa o kupnie-sprzedaży, która zapewnia prawną podstawę do poinformowania urzędu komunikacji o zmianie właściciela pojazdu. Jednocześnie dokument jest niezbędny do zmiany statusu polisy ubezpieczeniowej, toteż skup samochodów dba o to, aby transakcja przebiegła zgodnie z wymogami prawnymi. W zależności od preferencji sprzedającego, przekazanie pieniędzy odbywa się pod postacią gotówki lub przelewu bankowego.
Ostatnim elementem sprzedaży jest odbiór samochodu. W przypadku sprawnego i zdolnego do jazdy auta, pracownicy skupu mogą nim odjechać bezpośrednio po podpisaniu umowy oraz przekazaniu gotówki. Jednakże czasami w grę wchodzi pojazd powypadkowy lub znajdujący się w stanie, który uniemożliwia poruszanie się po drogach. W takich okolicznościach skup odbiera samochód z użyciem własnej lawety bez naliczania dodatkowych opłat.