Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto posiadać własny garaż?

garaż
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wiele osób zastanawia się, czy warto mieć własny garaż. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ na zakup własnego garażu decyduje się coraz większa ilość kierowców i nie tylko. Dlaczego? Jakie są zalety posiadania garażu? Sprawdziliśmy.

Garaż jako inwestycja

Wiele osób kupno garażu traktuje jako inwestycję. Choć celem inwestycyjnym dla wielu osób są przede wszystkim mieszkania, to niewiele z nich może pozwolić sobie na ich kupno bez zaciągnięcia wieloletniego kredytu. Kupno garażu dla wielu osób jest celem osiągalnym. Choć ceny garażu wahają się w zależności od jego lokalizacji, a także stanu, to aby kupić garaż, trzeba liczyć się z kwotą kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ceny garażów z roku na rok wciąż rosną. Nie musimy więc martwić się, że stracimy na tej inwestycji. Sprzedając garaż nawet po kilku latach, sporo zyskamy, a chętnych do zakupu nie brakuje. Większość mieszkańców bloków nie posiada własnego garażu, dlatego ich samochody przez cały rok stoją na osiedlowych parkingach. Gdy w okolicy nadarzy się okazja na kupno garażu, chętnych do zakupu jest naprawdę wielu. Nic dziwnego. W garażu w bezpieczny sposób przechowywać możemy swoje auto, zwłaszcza jesienią i zimą. Nie musimy również martwić się o wolne miejsca parkingowe. Po pracy auto możemy odstawić do garażu, bez konieczności zamartwiania się, czy zostanie ono zarysowane bądź zniszczone, a to wszystko pod naszą nieobecność. W przypadku kiedy zatrzaśniemy auto i stanie się to w naszym garażu, również nie musimy się martwić. Auto będzie w pełni bezpieczne. Wystarczy wezwać jedynie odpowiednią pomoc – https://zamki-24h.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie-samochodow-poznan/

Zalety posiadania garażu

Garaż to miejsce, z którym nasz samochód będzie bezpieczny. Nie możemy powiedzieć tego samego o publicznych parkingach, na których każdego dnia dochodzi do kolizji, zarysowań i zniszczeń. W garażu auto będzie chronione przed nieuważnymi kierowcami, a także przed wandalizmem, a do ataków dochodzi zarówno w dzień, jak i w nocy. W garażu przechowywać możemy także wszelki sprzęt samochodowy, od opon zimowych, po narzędzia, na kosmetykach do czyszczenia auta kończąc. To także doskonałe miejsce do przechowywania rowerów, sprzętu ogrodniczego, dodatkowych mebli, motocykla czy artykułów sezonowych. Garaż posiadają jednak nie tylko kierowcy!

Wielu osobom garaż służy jako nie tylko miejsce do przechowywania, lecz także jako warsztat. To doskonałe miejsce do majsterkowania, naprawiania sprzętów domowych czy tworzenia różnego rodzaju prac plastycznych. W garażu zamontować możemy światło, kupić biurko warsztatowe, wygodne krzesło i stworzyć wyjątkowy kącik, w którym można będzie w kreatywny sposób spędzać swój wolny czas.

Jak znaleźć garaż na sprzedaż?

Kupno garażu to nie lada wyzwanie. Chętnych na jedno miejsce jest zazwyczaj kilkunastu, a w wielu przypadkach osobą, której uda się kupić garaż, jest mieszkaniec, który jako pierwszy zauważył ogłoszenie. Planując kupno garażu, warto każdego dnia przeglądać lokalne portale z ogłoszeniami. Niezastąpionym źródłem informacji są również sami sąsiedzi. Może akurat to właśnie od nich dowiesz się, kto z okolicznych mieszkańców planuje sprzedać swój garaż? Warto wybrać się również na spacer po okolicy. Wiele osób, zwłaszcza starszych, nie ogłasza się w internecie. Chęć sprzedaży własnego garażu komunikują w tradycyjny sposób, po przez przywieszenie kartki z informacją na drzwiach garażowych.