Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Zabudowa busa - czy warto zrobić?

Zabudowa busa
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Czy warto zabudować wnętrze busa? Z całą pewnością może to przynieść Ci wiele korzyści jeśli funkcjonujesz na co dzień w branży transportowej lub dostawczej. Oczywiście, będzie to dosyć duża inwestycja, która jednak szybko Ci się zwróci. Z artykułu dowiesz się, jakie pozytywy przyniesie Ci zabudowa busa lub innego samochodu dostawczego, na co zwracać uwagę przy realizacji zabudowy oraz czy możesz wykonać ją samodzielnie.

Po co robi się zabudowę samochodów dostawczych?

Zabudowa busa bądź też innego samochodu dostawczego ma wiele zalet. Ta inwestycja pozwoli Ci przede wszystkim na większą efektywność codziennej pracy - Twoją bądź Twoich pracowników. Poniżej wskazujemy kilka aspektów, które mogą przekonać Cię do podjęcia decyzji o zabudowaniu samochodu. 

Będziesz mógł przewieźć więcej towaru jednym kursem!

Po pierwsze, zabudowa busa ma na celu między innymi lepszą organizację dysponowanej przestrzeni wewnątrz auta. W efekcie pakowność samochodu będzie zwiększona. Jeśli przewozisz codziennie wiele towarów, nie będziesz musiał wracać np. do magazynu na uzupełnienie, tylko zabrać więcej paczek za jednym razem. Zatem efektywność pracowników powinna zwiększyć się co najmniej o kilkadziesiąt procent! Dodatkowo pomyśl, ile paliwa zaoszczędzisz. W dłuższej perspektywie: eksploatacja auta także będzie się zmniejszała. 

Odpowiednie zabezpieczenie przewożonego towaru

Po drugie, kolejnym celem zabudowy jest bezpieczeństwo przewożonych towarów. Gdy Twój samochód będzie wyposażony w półki, zabezpieczenia itp., nie będziesz musiał się martwić, czy powierzone Ci produkty dowieziesz w jednym kawałku. Niestety sytuacja na drodze niekiedy wymaga np. gwałtownego hamowania. Wówczas niezabezpieczony towar może ulec uszkodzeniu, bądź też całkowitemu zniszczeniu. Odpowiednio dostosowany pod tym kątem samochód przyniesie Ci pewność, że przewożonym paczkom nic się nie stanie.

Czy zabudowę busa można zrobić samodzielnie?

Zabudowa busa to czynność, którą możesz zrobić samodzielnie, o ile oczywiście dysponujesz stosowną wiedzą w tej materii oraz umiejętnościami technicznymi. Musisz wiedzieć, jakie części samochodu należy zabezpieczyć oraz jakich użyć do tego materiałów. Aby jednak precyzyjnie zabudować auto, rekomenduje się skorzystanie z usług profesjonalistów. Zastanów się, czy nie lepiej zamówić fachowców od zabudowy busa, aniżeli samemu zgłębiać temat od podstaw (co z pewnością zajmie Ci dużo czasu).

Co jest ważne przy zabudowie busa?

Ważne aspekty przy zabudowie samochodów dostawczych to przede wszystkim materiały, z jakich będzie się je wykonywać oraz elementy auta, które trzeba zabezpieczyć. Profesjonaliści w branży używają najczęściej drewnianej sklejki, plastiku, jak również metalu.

Odnośnie do elementów samochodu należy wyróżnić przede wszystkim podłogę. Odgrywa ona kluczową rolę i musisz zadbać o zabezpieczenie jej w pierwszej kolejności. Istotne są też listy progowe i boki samochodu. Wszystkie części stanowić będą całość, dlatego całą zabudowę busa trzeba wykonać z należytą starannością.