Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Taksówka bagażowa - usługa warta zainteresowania

Taksówka bagażowa
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Rozbudowujące swoją ofertę sieci taxi, działające w dużych miastach Polski, np. taksówki w Łodzi, oferują coraz więcej usług powiązanych z transportem. Jak się okazuje, nie jest to tylko przewóz osób. Coraz częściej możemy usłyszeć, że firma w swojej flocie aut, posiada taxi bagażowe.

Co to jest tzw. "bagażówka"?

To oczywiście nic innego, jak taksówka, tylko przeznaczona do wykonywania usług transportowych dużych gabarytów. Potocznie zwane "bagażówką" taxi bagażowe, jest alternatywą dla firm oferujących usługi przeprowadzkowe.

Bagażówka Taxi Fortuna

Kiedy może się przydać taxi bagażowe?

Z pomocą bagażówki, będzie nam łatwiej podczas poniższych sytuacji:

  • w czasie przeprowadzki taxi bagażowe pomoże nam w transporcie mebli i przedmiotów wielkogabarytowych,
  • kiedy kupujemy coś od osoby prywatnej i jest to na tyle duże, że nie mieści się do naszego auta (meble, sprzęt domowy, ogrodowy itp.),
  • gdy przenosimy biuro firmowe w inne miejsce,
  • w czasie przeprowadzania remontów, kiedy musimy przetransportować materiały budowlane lub duże maszyny.

Zamawiając usługi transportowe taxi, możemy mieć pewność że nasze przedmioty zostaną przewiezione bezpiecznie we wskazaną przez nas lokalizację. Często istnieje możliwość wynajęcia osoby, która pomoże w rozładunku przewożonych rzeczy. Jest to jednak indywidualna kwestia firmy taxi oferującej usługi transportowe taxi bagażowego. Jeśli potrzebujemy kogoś do pomocy przy przenoszeniu, powinniśmy ustalić to wcześniej, najlepiej już przy zamawianiu auta.

Ile kosztują usługi bagażowego taxi?

Ceny wynajmu taxi bagażowego zwykle zależą od indywidualnego cennika firmy przewozowej. Na pewno musimy mieć świadomość, że będą to większe koszty w porównaniu do osobowych usług taxi. Firmy rozliczają się różnie za usługę transportu bagaży wielkogabarytowych - najczęściej jest to stała dopłata do wyliczonej przez taksometr ceny za kurs.

Cennik usług z zakresu taxi bagażowego, można najczęściej znaleźć w witrynie wybranej firmy. Łódzka sieć Taxi Fortuna, wykonująca usługi transportowe taxi z zakresu przewozu dużych gabarytów, pobiera dopłatę do kursu w wysokości 100 zł. Ceny i zakres usług tej sieci znajdują się pod tym adresem: https://www.fortunataxi.pl/pasazer.

Taxi bagażowe w Łodzi

Jak zamówić transport bagażowy?

Po prostu, jak zwykłą taksówkę - dzwoniąc na centralę taxi. Jednak taką usługę jak np. przewóz mebli, dobrze jest zarezerwować z kilkudniowym wyprzedzeniem. Usługi transportowe cieszą się niemałym powodzeniem, warto więc upewnić się, że taxi bagażowe będzie dostępne w wybranym przez nas dniu i godzinie.

Z usługi taxi bagażowego korzystają zarówno osoby prywatne, jak również firmy. Także studenci przy przeprowadzkach często zamawiają tą formę transportu. Jest to spora oszczędność czasu i wygoda, kiedy możemy przewieźć większą ilość rzeczy podczas jednego przejazdu.