Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaki samochód kupić - nowy czy używany?

mercedes wnętrze
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Twoje auto przestaje Cię słuchać i coraz częściej się psuje? Przyszedł czas na wymianę samochodu. Musisz jednak najpierw odpowiedzieć sobie na kilka pytań zanim przystąpisz do zakupu pojazdu - czy kupić auto używane, czy może nowe prosto z salonu? Jaki budżet możesz poświęcić na tą inwestycję? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co będzie dla Ciebie lepszą opcją!

Samochód nowy a używany - porównanie

Jeżeli bierzesz pod uwagę zakup samochodu używanego to musisz pamiętać o jego przeszłości. Nie chcesz przecież wejść w posiadanie auta z drugiej ręki, który posłuży Ci przez kilka miesięcy, a potem znowu trzeba będzie go naprawiać. Rozglądając się za używanym samochodem weź pod uwagę jego przebieg - powie Ci on bardzo wiele o eksploatacji auta czy większych i mniejszych uszkodzeniach.

Kolejną ważną rzeczą, która wymaga sprawdzenia jest stan techniczny samochodu - w końcu kupujesz go na kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego musisz dowiedzieć się jak długo będziesz mógł nim jeździć bez swojego wkładu. Nie jest to jednak takie łatwe do stwierdzenia. Niektóre auta używana, które wyglądają na dobre i sprawdzone, mogą okazać się przeciwnością.

Historia pojazdu to kolejny istotny punkt. Kupując używany pojazd nie ufaj każdemu sprzedawcy, z którym będziesz mieć do czynienia. Musisz być ciągle czujny, aby nie kupić przez przypadek samochodu powypadkowego. Trzeba również wziąć pod uwagę wiek samochodu, osoby lub firmy, od której chcesz go kupić. Dzięki gwarancji, będziesz bardziej pewny danego auta, jednak przy pojeździe z drugiej ręki pojawia się wiele niewiadomych co do jego użyteczności.

Z drugiej strony, inwestując w nowy samochód wiemy, że jest on budowany prawie że na nasze zamówienie. Jego przebieg będzie minimalny - w końcu musiał przejechać kilka kilometrów przez specjalistów, aby sprawdzić jego jakość.

Kupująć nowe auto możemy poczuć, że jest on bardziej spersonalizowany do Twoich potrzeb niż używane - w końcu to prawda. Kiedy inwestujesz w nowe auto, wybierasz określony model, jego wyposażenie, rozmiar felg, kolor, skrzynię biegów czy nawet silnik. Przy zakupie pojazdu z drugiej ręki nie masz takiej możliwości. Jedyne, co może Ci się przydać to fakt, że używane samochody pochodzące z zachodnich rynków posiadają lepsze wyposażenie.

Samochód nowy a używany - technologia

Kiedy posiadasz problem z podjęciem decyzji, które auto lepiej kupić - używane czy nowe, pamiętaj, że pierwszy z nich może być nadal produkowany przez markę, a obecny właściciel jeździł nim np. tylko rok czy dwa-trzy lata. Jednak kiedy wybierzesz samochód poprzedniej generacji, sytuacja będzie wyglądała inaczej. Warto również mieć na uwadze fakt, że nowsze auta posiadają więcej innowacyjnych funkcji czy różnego rodzaju ekrany ułatwiające jazdę po mieście lub w trasie. Nieważne czy wybierzesz pojazd nowy czy używany - w każdym przypadku zastanów się co dostajesz za podaną przez sprzedawcę cenę.

Finansowanie auta

Nie chcesz za jednym razem wydawać całej gotówki na zakup samochodu? Nie ma problemu! Do wyboru masz wiele form finansowania, ale nie jest to takie łatwe w przypadku aut z drugiej ręki. Wielu leasingodawców będzie do tej sprawy podchodziło bardzo niechętnie. Łatwiej będzie u dealera - do wyboru masz kredyty 0%, leasingi z wysoką wartością zakupu, dopasowanie wysokości rat czy okres finansowania. Co więcej, możesz nawet wyjechać nowym autem z salonu bez własnego wkładu.

MB Motors Twoim dealerem samochodów!

MB Motors jest Autoryzowanym Dealerem Mercedes-Benz z oddziałami w Piasecznie, Poznaniu i Jankach koło Warszawy. Znajdziesz tu zarówno nowe jak i używane samochody. Wystarczy, że wejdziesz na ich stronę internetową i sprawdzisz jakie auta posiadają w swojej ofercie od ręki!