Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Volkswagen na zimowe tereny – który model będzie najlepszy?

samochód w warunkach zimowych
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Szukasz samochodu, który poradzi sobie w trudnym terenie, na obszarze, gdzie przez większość czasu panuje zima? Z pewnością odpowiednią ofertę posiada dla Ciebie dealer Volkswagen. Jednak nie każdy model tej marki sprawdzi się we wspomnianych warunkach równie dobrze. Sprawdzamy, która propozycja będzie najlepsza i wyjaśniamy, dlaczego.

Volkswagen Tiguan

Od 2007 roku w produkcji znajduje się Volkswagen Tiguan, czyli kompaktowy SUV. To samochód z przestronną kabiną, wysokim zawieszeniem, cechujący się dużą mocą, a jednocześnie zwinnością. Co szczególnie istotne z perspektywy przystosowania do warunków zimowych, niezależnie od generacji, Volkswagen Tiguan jest dostępny w wersji z napędem na cztery koła. Jest to cecha, dzięki której samochód doskonale poradzi sobie nawet na śliskiej nawierzchni. Natomiast wysokie zawieszenie uchroni przed zasypaniem w zaspie.

Volkswagen Touareg

Model Touareg to samochód wręcz stworzony do jazdy w trudnym terenie. Choć swoją nazwę zawdzięcza nomadzkiemu ludowi pustyni, doskonale sprawdzi się również w zimowej aurze. Volkswagen Touareg jest dostępny w sprzedaży już od ponad 2 dekad i wciąż nie traci na popularności. Debiut modelu miał miejsce w 2002 roku, a obecnie produkowane są już pojazdy trzeciej generacji. Jest to SUV z wysokim zawieszeniem, któremu żadna zaspa nie straszna. Jednocześnie pojazd należy do samochodów klasy wyższej, co przekłada się na elegancję nadwozia i bogato wyposażone wnętrze, które zapewnia kierowcy i pasażerom odrobinę luksusu.

Dobry dealer Volkswagen

Jeśli planujesz kupić Volkswagena na zimę, wybierz odpowiedni salon. Dobry dealer Volkswagen to nie tylko sprzedaż niemieckich samochodów, ale również usługi doradcze na najwyższym poziomie. Profesjonalni dealerzy doradzają klientom, jakie modele będą dla nich odpowiednie. Jeśli poinformujesz, że szukasz auta na zimę, z pewnością zostanie Ci przedstawiony Tiguan i Passat, jednak prawdopodobnie poznasz również kilka innych ciekawych propozycji.