Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Bezpieczny parking w centrum Gdańska – jaki powinien być?

parking podziemny w Gdańsku
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wolne miejsca postojowe w centrum Gdańska, gdzie można zostawić samochód, są na miarę złota – szczególne w okresie letnim, kiedy natężenie ruchu znacznie wzrasta. Kierowcy – czy to miejscowi, czy przyjezdni – przy wyborze parkingu kierują się różnymi przesłankami. Jakie warunki powinien on spełniać, aby został uznany za bezpieczny?

Bezpieczny parking to parking dobrze oznakowany!

W opinii kierowców o bezpieczeństwie parkingu w centrum Gdańska – i nie tylko zresztą tam – decyduje m.in. sposób, w jaki jest on oznakowany. Zarówno wjazd na parking, jak i wyjazd z niego, muszą być bardzo dobrze oznakowane – tak, aby kierowca widział te oznaczenia nawet z większej odległości. W tak dużych miastach jak Gdańsk jest to niezwykle ważne. 

Atrakcyjna lokalizacja i odpowiednia organizacja – to się liczy!

Dla kierowców poruszających się po centrum Gdańska istotna jest dokładna lokalizacja parkingu. Obiekt obsługiwany przez Grupę Intrerparking znajduje się tuż przy Dworcu Głównym. To idealne miejsce do pozostawienia samochodu w Gdańsku. Parking ten jest zatem świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które wyjeżdżają stąd na jakich czas pociągiem, ale również dla tych, które przybywają do Gdańska w celach turystycznych czy służbowych. Równie ważna jest sprawna organizacja pracy parkingu. Powinien mieć on doskonale rozwiniętą infrastrukturę – musi być np. doskonale oświetlony, żeby wszelkie utrudnienia czy niedogodności były zminimalizowane do minimum. Kiedy wszystko jest tu odpowiednio rozplanowane, kierowcy są skłonni uznać taki parking za bezpieczny.

Czystość porządek i nadzór – to podstawa!

W omawianym kontekście warto przypomnieć o kwestiach porządkowych. Aby z parkingu można było bezpiecznie i wygodnie korzystać, musi panować na nim porządek. Nawet przypadkowo zostawiony przedmiot jest w stanie spowodować uszkodzenia lakieru czy przedziurawienie opony. Nowoczesne parkingi są pod tym właśnie katem systematycznie sprawdzane. Oczywiście nie ma prawa zabraknąć monitoringu i stałego nadzoru.