Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem autobusu wraz z kierowcą

autokar
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wynajmując autobus wraz z kierowcą oczekuje się, że będzie on sprawny technicznie, a kierowca nie będzie zmęczony. Dlatego warto zweryfikować jakość oferowanych pojazdów przed udaniem się na wycieczkę. W jaki sposób można to zrobić? Jak sprawdzić, czy cena oferowana przez firmę przewozową jest adekwatna do jakości autobusów?

Weryfikacja przy wyborze firmy transportowej

Niezależnie od celu wyjazdu ważne jest bezpieczeństwo w autobusie. Dlatego też już prosząc o wycenę i ofertę, warto poprosić przewoźników o to, by przysłali również charakterystykę posiadanych i użytkowanych pojazdów. Duże przedsiębiorstwa, takie jak PKS Włocławek, mają na pewno przygotowane tego typu dokumenty. Weryfikując wiek pojazdu oraz jego wyposażenie, można domniemywać, w jakim stanie technicznym będzie pojazd. To ważne, gdyż o ile pojazdy znanych firm jak PKS Włocławek są w ciągłej drodze, o tyle przedsiębiorstwa świadczące usługi transportowe okazyjnie mogą nie przykładać wagi do stanu pojazdów.

Poznanie opinii na temat wybranego przewoźnika

Po wybraniu przewoźnika z najlepszym stosunkiem ceny przejazdu do jakości można zasięgnąć opinii innych osób. Warto przeczytać informacje w Internecie, mediach społecznościowych, czy nawet popytać znajomych. Dzięki temu ma się obraz, jak wyglądają przejazdy z konkretną firmą. W razie niezadowolenia po takim poszukiwaniu opinii jest jeszcze czas na zmianę przewoźnika i ponowną weryfikację.

Weryfikacja funkcjonariuszy policji w dzień wyjazdu lub dzień wcześniej - czy warto ją przeprowadzić?

Aby mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć w podróż można zweryfikować stan techniczny pojazdu zapraszając do kontroli funkcjonariuszy policji. Autobus może być sprawdzony nawet dzień wcześniej, jednak policjanci w dzień odjazdu zweryfikują również czy kierowca jest odpowiednio wypoczęty oraz dokonają pomiaru trzeźwości. Wszystko po to by w czasie przejazdu każdy mógł czuć się bezpiecznie. Zawsze wybierając się w podróż wynajętym autobusem, warto zweryfikować jego stan techniczny.