Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Transport międzynarodowy

Transport międzynarodowy
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Przewozy międzynarodowe to najszybciej rozwijający się segment transportu drogowego w Unii Europejskiej. Polskie firmy transportowe są obecnie dominującym graczem w europejskich przewozach międzynarodowych. Przedsiębiorcy, którzy chcą rozszerzyć działalność transportową poza granice kraju powinny dopasować metodę wejścia na obce rynki oraz podjąć właściwą decyzję odnośnie współpracy z kontrahentami.

Rynki zbytu w transporcie międzynarodowym

Jedną z możliwości rozwoju przedsiębiorstw jest dywersyfikacja oferty firmy i zwiększenie liczby obsługiwanych rynków. Polscy przewoźnicy wyraźnie dominują w obustronnym transporcie pomiędzy Polską a pozostałymi krajami UE. Najważniejszymi kierunkami w eksporcie ładunków są Niemcy, Włochy, Czechy, Rumunia, Grecja i Holandia. Ekspansja i zdobycie nowych rynków to dla wielu przedsiębiorców szansa na rozwój oraz co za tym idzie – zwiększenie zysków. 

Logistyka w transporcie międzynarodowym

transporcie międzynarodowym dużą rolę odgrywa logistyka, czyli proces planowania, realizowania i kontrolowania przepływu ładunków. Firmy logistyczne zarządzają całym łańcuchem dostaw dbając, by towar został sprawnie przetransportowany od dostawcy do odbiorcy końcowego. Outsourcing logistyki ma wiele zalet, m.in. pozwala zoptymalizować koszty i podnieść jakość świadczonych usług. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z usług firm logistycznych mogą całkowicie skupić się na podstawowej działalności. Nie ma konieczności podejmowania inwestycji we własny tabor czy magazyny. Dla klienta oznacza to zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Właściwy wybór firmy logistycznej może być kluczowy dla przedsiębiorcy. 

Innowacje w transporcie międzynarodowym

Dokonując wyboru firmy logistycznej, która zajmie się organizacją przewozu ładunków, należy przeanalizować dostępne rozwiązania logistyczne. Warto zdecydować się na operatora, który będzie w stanie wesprzeć przedsiębiorcę na każdym etapie łańcucha dostaw. Jednym z liderów usług logistycznych i transportowych na arenie międzynarodowej jest Grupa Raben. Oferuje adekwatny do zapotrzebowania dostęp do zasobów – pracowników, magazynów, floty, systemów IT oraz innych innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają najwyższy poziom realizacji usług. Grupa Raben posiada własną sieć terminali i stałe połączenia międzynarodowe, dzięki czemu transport jest bardzo sprawny i efektywny. Firma dysponuje rozwiniętą siecią oddziałów, doskonałym taborem oraz nowoczesną powierzchnia magazynową. Dodatkowo innowacyjny system myRaben daje możliwość składania szybkich zleceń, monitorowania przesyłki online w czasie rzeczywistym, indywidualnych wycen oraz generowania raportów.