Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy opłaca się posiadać swój samochód?

kobieta wysiada z auta
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Aktualnie branża motoryzacyjna przeżywa niemałe zawirowania. Kryzys na rynku półprzewodników, brak aut nowych, długie terminy oczekiwania na nie, astronomicznie wysokie ceny aut używanych oraz niestabilne ceny paliw z tendencją wzrostową to tylko czubek góry problemów, uprzykrzających życie fanom motoryzacji. Czy posiadanie auta na własność ma jeszcze jakikolwiek sens w XXI wieku? Przekonajmy się!

Auto na własność – co oprócz kosztów?

W naszym społeczeństwie wciąż silne jest przekonanie, że auto oraz dom należy mieć koniecznie na własność. Jednak czy takie rozwiązanie w dzisiejszych czasach ma jeszcze jakikolwiek sens?

Rozbijmy posiadanie auta na czynniki pierwsze. Własny samochód wiąże się z nieustannym ponoszeniem kosztów. Począwszy od kosztu zakupu, ubezpieczenia, paliwa na kosztach serwisowania kończąc. Co dostajemy w zamian?

Możliwość niemal nieograniczonego przemieszczania się w dowolnej chwili – w końcu auto zawsze czeka na nas tam, gdzie ostatnio je zaparkowaliśmy, dostępne do naszej dyspozycji 24/7, chyba że aktualnie znajduje się na podnośniku u naszego zaprzyjaźnionego mechanika.

Jeżeli jednak zsumujemy wszystkie ponoszone przez nas koszty i uwzględnimy faktyczny czas, przez który nasze auto jedynie zajmuje miejsce parkingowe, stojąc pod naszym domem nieużywane, okaże się, że lwia część ponoszonych przez nas kosztów to cena właśnie za bierne posiadanie dobra luksusowego, jakim jest własny samochód.

Auto na minuty – carsharing rozwiązaniem na trudne czasy?

Mieszkając w większych ośrodkach miejskich, korzystać możemy z komunikacji miejskiej – ta jednak często zawodzi a określony plan jej kursowania, znacząco ogranicza naszą mobilność.

Rozwiązaniem jest carsharing, który umożliwia nam wynajęcie auta na minuty, dzięki czemu możemy wsiąść do zaparkowanego gdzieś auta i odjechać nim, aby sprawnie załatwić swoje sprawy, a potem wrócić w to samo miejsce lub pozostawić samochód i zakończyć wynajem w dowolnym dopuszczonym do tego przez firmę carsharingową miejscu. Wygodne? Oczywiście!

Jednak i to rozwiązanie nie jest bez wad. Auta firm carsharingowych często traktowane są po macoszemu. W końcu każdy tylko w nie wsiada, pokonuje określony dystans i kończy najem z myślą, że już prawdopodobnie nigdy więcej do danego samochodu nie wsiądzie.

Dodatkowo, aby skorzystać z auta wynajętego na minuty, najczęściej musimy do niego dojść, rzadko kiedy zdarza się bowiem, że samochód taki znajduje się tuż pod miejscem naszego zamieszkania lub naszego biura.

Również w razie potrzeby posiadania auta na przykład przez miesiąc, czy chociażby tydzień, skorzystanie z carsharingu może wygenerować pokaźne koszty. Jest jednak i na to sposób.

Wypożyczalnia samochodów, czyli wynajmuj samochód kiedy go potrzebujesz

Rozwiązaniem wszystkich powyższych problemów jest wypożyczalnia samochodów i skorzystanie z jej usług i dostępnych w ofercie samochodów.

Korzystając z oferty wypożyczalni, możemy mieć pewność tego, że auto będzie wyłącznie do naszej dyspozycji wtedy kiedy będziemy go potrzebować, tak długo jak będziemy go potrzebować.

Szanujące siebie oraz swoich klientów wypożyczalnie dbają o swoje samochody, dlatego każdorazowo są one czyszczone i przygotowane dla kolejnego klienta. Tym samym korzystając z najmu krótkoterminowego, średnioterminowego, czy długoterminowego nie tylko nie musimy przejmować się wszelkimi kosztami związanymi z serwisowaniem samochodu, ale również możemy mieć pewność tego, że za każdym razem korzystając z oferty wypożyczalni, do dyspozycji otrzymamy auto zadbane i pachnące.