Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym jest i czy warto postawić na auto detailing?

Auto detailing
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Trudno Ci wyobrazić sobie życie bez samochodu? Nic w tym dziwnego — któż z nas bowiem chciałby na stałe zrezygnować w tej wygody, jaką jest auto? Każdy pojazd wymaga jednak odpowiedniej dbałości. Nie chodzi tu wyłącznie o tankowanie, ale i o jego wygląd wewnętrzny i zewnętrzny. Pomoże Ci w tym auto detailing. Co kryje się pod tym pojęciem? Zajrzyj poniżej i się przekonaj!

Auto detailing — co to jest?

Gdy mijasz na ulicy doskonale wypielęgnowane auto, z pewnością myślisz, że wygląda ono, jakby dopiero co wyjechało z salonu. Jest to prawdopodobne, lecz nie zawsze prawdziwe. Jak to więc możliwe, że wygląda tak dobrze? Odpowiedź jest dość prosta: auto detailing. Co to takiego?

Auto detailing jest szeregiem czynności skupiających się na czyszczeniu, renowacji i konserwacji poszczególnych elementów auta, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Taka auto kosmetyka pozwala na kompleksowe zadbanie o samochód nie tylko ten prosto z salonu, ale i ten już przez jakiś czas użytkowany.

Czy warto zdecydować się na auto detailing?

Zastanawiasz się, czy auto detailing jest odpowiednim zabiegiem dla Twojego auta? Bez względu na to, czy jest to nowe auto, czy używane, zdecydowanie tak! Taki proces kompleksowego czyszczenia sprawi, że Twój samochód będzie zachwycał nieskazitelnym wyglądem, a przebywanie w jego wnętrzu stanie się czystą przyjemnością.

Co ważne, auto detailing wykorzystuje specjalne kosmetyki samochodowe, które pozwalają nie tylko na doczyszczenie nawet największych zabrudzeń, ale i zabezpieczenie pielęgnowanych części. Jeśli więc zależy Ci na pięknym wyglądzie samochodu oraz podniesieniu jego walorów estetycznych na dłużej, będzie to zabieg, na który powinieneś się zdecydować.

kosmetyki samochodowe

Co dokładnie wchodzi w proces auto detailingu?

W auto detailingu można wyróżnić dwa główne etapy: pielęgnację wewnętrznej i zewnętrznej części samochodu. Detailing wnętrza obejmuje całą przestrzeń przednią i tylną oraz bagażnik. Polega on na dokładnym czyszczeniu i konserwacji wszystkich elementów plastikowych i metalowych, m.in. deski rozdzielczej czy uchwytów. Obejmuje również mycie wycieraczek, wykładzin, siedzisk i podsufitki. Jest to także odkurzanie i drobiazgowe czyszczenie nawet najmniejszych elementów, dzięki czemu pozwala na pozbycie się kurzu i innych zanieczyszczeń zewsząd. 

Detailing zewnętrzny skupia się na dokładnym czyszczeniu, ewentualnej regeneracji oraz konserwacji szyb, kół czy pokrywającego auto lakieru. Dzięki takim zabiegom można usunąć z karoserii wszelkie osadzające się na niej zanieczyszczenia, ale także niewielkie rysy czy inne niedoskonałości. Na tak przygotowaną powierzchnię można zaś nałożyć ochronny wosk. Co więcej, detailing zewnętrzny często pozwala również na aplikację ceramicznej powłoki ochronnej. Zabezpieczony w ten sposób lakier, szyby i felgi są odporniejsze na różne warunki atmosferyczne, jak również ograniczają przywieranie cząsteczek brudu.

Auto kosmetyka: czy można ją wykonać samodzielnie?

Z pewnością profesjonalny salon auto detailingu wykona taki zabieg z idealną dokładnością i w szybkim czasie, jednak nie oznacza to, że nie możesz tego zrobić samodzielnie. Oczywiście niezbędne będą profesjonalne kosmetyki samochodowe, które Ci w tym pomogą. Wystarczy jednak, że odwiedzisz internetowy sklep z kosmetykami samochodowymi, np. taki jak ShiningCar.pl, by znaleźć wszystko to, czego potrzebujesz, w jedynym miejscu. 

Zadbaj o swój samochód, stawiając na auto kosmetykę. W ten sposób będziesz mógł się cieszyć jego pięknym wyglądem każdego dnia.