Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak skutecznie zabezpieczyć lakier samochodowy

mustang
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Zabezpieczenie lakieru samochodowego jest czymś, czym nadal zbyt mało ludzi się interesuje, a jest to bardzo dobra inwestycja w przyszłość. Dlaczego? Skuteczna ochrona lakieru przed czynnikami zewnętrznymi sprawi, że auto będzie wyglądało zdecydowanie lepiej i będzie chronione dzięki czemu będziemy mogli je sprzedać za więcej.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Jest to produkt przeznaczony do zabezpieczenia powierzchni lakierniczej samochodu, który w ostatnich latach znacząco zyskuje na popularności. Warto jednak już na wstępie dodać, ze ceramikę nakładać można również na wnętrze samochodu jak i na felgi. Najpopularniejszym rozwiązaniem zdecydowanie jednak jest ochrona lakieru. Zabezpieczenie ceramiczne samochodu warszawa tworzy specjalną twardą warstwę ochronną, która broni karoserię przed czynnikami zewnętrznymi. Co do takowych zaliczamy? Agresywną chemię stosowaną w myjkach i na drogach, szkodliwe warunki atmosferyczne takie jak np. promieniowanie słoneczne, sól drogową i wiele innych czynników które każdego dnia szkodzą naszym pojazdom na polskich drogach. Opisana ochrona nie jest jednak czymś, co widać na pierwszy rzut oka i często nie jest nawet głównym powodem skorzystania z ceramiki samochodowej.

Widoczne walory

Bardzo często właściciele samochodów decydują się na zabezpieczenie ceramiczne, które widać. Po nałożeniu warstwy ochronnej samochód zyska pogłębiony kolor, wrażenie tafli wody, czyli doskonałe odbijanie się światła oraz dużo lepszą głębię koloru. To wszystko sprawia, że auto wygląda przez cały czas jakby dopiero co wyjechało z salonu samochodowego, a nawet lepiej. Warto tutaj także powiedzieć o efekcie hydrofobowym. To także kolejna zaleta ceramiki samochodowej. Dzięki niemu woda nie osiada na karoserii lecz z niej spływa. To widać zarówno przy myciu samochodu na myjkach samochodowych, jak również przy jeździe w deszczu. Dzięki tej właściwości mycie samochodu staje się tańsze i łatwiejsze, ponieważ zanieczyszczenia słabiej utrzymują się na aucie.

Rodzaje powłok ceramicznych

Jak każdy produkt, tak również ceramika samochodowa posiada różne warianty, które także będą cechowały się innymi kosztami. Najbardziej standardowymi rozwiązaniami jest ceramika roczna lub dwuletnia. Są to stosunkowo tanie rozwiązania. Można również zdecydować się na droższy wariant, który będzie zapewniał ochronę pięcioletnią albo nawet dziesięcioletnią. W tym wypadku cena jednak będzie o wiele większa. Czym zatem różnią się te warianty poza cenami i długością utrzymywania się na aucie? Im dłuższy wariant ochronny, tym więcej powłoki kładzie się na auto i tym lepszy jest efekt końcowy. Przy większej powłoce twardość lakieru jest większa, dzięki czemu trudniej o np. mikrorysy, które powstają na skutek kamyczków drogowych czy nawet soli drogowej. Warto również wspomnieć, że na rynku dostępne są powłoki ceramiczne samoleczące. Co to oznacza? Są to powłoki, które pod wpływem promieni słonecznych i ciepła łączą się ponownie i się regenerują.

Inwestycja w przyszłość

Jak widzimy, ceramika samochodowa to świetna inwestycja w przyszłość. Zabezpieczając auto teraz, zyskamy na jego późniejszej sprzedaży. Wiadomo, że wielu kupujących nabywa auta oczami. Lakier w doskonałym stanie z pewnością pozwoli na negocjację o wiele bardziej korzystnej ceny końcowej, a także sprawi, że w trakcie użytkowania auta jazda nim będzie po prostu przyjemniejsza, ponieważ auto będzie zwracało uwagę przechodniów i innych kierowców.