Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wysłać dokumenty kurierem szybko i tanio?

wysyłka dokumentów kurierem
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Usługi kurierskie obejmują nie tylko możliwość wysyłania paczek o zróżnicowanej wadze i gabarytach. W takim przypadku można skorzystać również z wysyłki listów, które będą szybko i bezpiecznie dostarczone do rąk własnych adresata. Jak wysłać dokumenty kurierem? W jaki sposób paczka powinna zostać przygotowana do nadania? Czy można zrealizować to zadanie bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów?

Jak wysłać dokumenty kurierem, by bezpiecznie dotarły do adresata?

Czasem może zdarzyć się tak, że ważnych papierów nie możemy przekazać adresatowi osobiście, wówczas należy skorzystać z opcji ich transportu. Należy jednak właściwie je zabezpieczyć, aby w czasie przewożenia nie uległy zniszczeniu, zarówno przez czynniki mechaniczne, jak i atmosferyczne (na dokumenty najbardziej destrukcyjny wpływ na wilgoć).

Zatem jak wysłać dokumenty kurierem, by dotarły do miejsca docelowego w nienaruszony stanie? Przede wszystkim warto zrezygnować ze stosowania klasycznej koperty papierowej. Zamiast niej warto postawić na nieco droższą, za to zdecydowanie bezpieczniejszą folię LDPE, która nie tylko chroni zawartość przed wzrokiem niepożądanych osób, ale również jest wysoce odporna na wilgoć.

Sama koperta czy folia LDPE to jeszcze niewystarczające zabezpieczenie. Zanim do niej trafi, warto ważne papiery spakować w teczkę lub specjalną folię przeznaczoną do przechowywania dokumentów. Jeżeli zawartość przesyłki jest bardzo istotna, a jej zaginięcie może mieć poważne konsekwencje, najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na ubezpieczenie paczki. W przypadku usług kurierskich istnieje możliwość ekspresowego terminu dostawy. W zależności od tego, o której godzinie nadano paczkę, w takim przypadku dotrzeć może ona do adresata nawet jeszcze tego samego dnia. Co prawda jest to związane z dodatkowymi kosztami, jednak dzięki ekspresowemu dotarciu przesyłki do adresata ich wielkość przestaje mieć specjalne znaczenie.

W zależności od wewnętrznej polityki firm kurierskich, nadając do przesłania dokumentację, należy mieć na uwadze to, że czasem będzie się to wiązało z koniecznością załatwienia wielu formalności i podpisania dodatkowych dokumentów.

Jak wysłać dokumenty kurierem, korzystając z pomocy brokera?

Broker kurierski - na przykład https://allekurier.pl/ - jest pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy firmami kurierskimi a nadawcami przesyłek. Co to oznacza w praktyce? Broker sam nie realizuje usługi, za to zleca jej wykonanie firmie zewnętrznej tej, która będzie miała najkorzystniejszą ofertę. Brokerzy dla zwiększenia efektywności swojego działania mają podpisane umowy z wieloma przewoźnikami, dzięki czemu są w stanie zaproponować swoim klientom naprawdę bardzo atrakcyjne ceny na usługi kurierskie. Z usług brokera skorzystać mogą tylko firmy, ale również jednostki indywidualne. Poza dokumentami, na stronie brokera można nadać paczki krajowe i międzynarodowe. Atrakcyjne cenowo i chętnie wybierane przez polskich klientów są paczki do USA, Holandii, Anglii i Niemiec.

Współpraca z brokerem to wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nadając przesyłki, poszukują elastycznych ofert i nie lubią załatwiania zbyt wielu formalności. W przypadku brokera, w zależności od potrzeb i możliwości można zanieść przesyłkę do punktu nadania, bądź skorzystać z możliwości  jej odbioru przez kuriera pod wskazanym przez nadawcę adresem.

Broker kurierski to pośrednik, z którego usług warto korzystać niezależnie od częstotliwości i liczby nadawanych przesyłek. Korzystanie z usług brokera to przede wszystkim możliwość wygodnego nadawania paczek w korzystnych cenach, zdecydowanie niższych niż w przypadku nadawania paczek bezpośrednio u przewoźnika.