© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Tachografy i ich serwis – na czym to polega i do kogo się zwrócić?

serwis tachografów
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Zawodowi kierowcy bez wątpienia wiedzą, czym są tachografy i jak ważne funkcje posiadają te urządzenia. Dzięki nim z łatwością można sprawdzić, ile kilometrów przejechał dany pojazd od momentu ruszenia do dowolnego punktu, a także określić chwilową prędkość samochodu. To także sposób na ułatwienie organizacji czasu pracy kierowcy – tachografy odnotowują pauzy, dyżury oraz czas przeznaczony na jazdę.

Wyróżniamy dwa rodzaje tachografów – tachografy cyfrowe oraz tachografy analogowe. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Każdego rodzaju tachograf może ulec awarii. Do kogo należy się wtedy zwrócić o pomoc? Czy istnieje serwis tachografów, który prowadzi naprawę tego typu sprzętu? Sprawdźmy!

Tachografy cyfrowe i analogowe

Tachografy bez względu na typ pełnią te same funkcje. Wykorzystuje się w transporcie drogowym do rejestracji rozmaitych parametrów jazdy. Czym się różnią poszczególne modele? Podstawową różnicą między tym, jak działają tachografy cyfrowe a analogowe, jest sposób zapisu danych. Tachografy analogowe funkcjonują dzięki specjalnemu rysikowi, który tworzy zapisy na papierowej tarczy. Choć niektórym kierowcom rozwiązanie to może się wydawać zbyt przestarzałe, w praktyce tachografy tego typu wciąż są w użyciu.

tachografy

Serwis tachografów – czym się zajmuje?

Serwis tachografów oferuje szereg usług związanych z tachografami. Jeśli chodzi o tachografy analogowe, specjalistyczne firmy, takie jak Omega Trucks, zajmują się głównie naprawą i legalizacją sprzętu. Z kolei, gdy mowa o tachografach cyfrowych, specjaliści zajmują się m.in. wymianą baterii czy też archiwizacją danych. Dzięki skorzystaniu z usług serwisu tachografów można także odczytać wszelkie dane dotyczące identyfikacji i pracy kierowcy (z karty kierowcy).

Do kogo zwrócić się w przypadku awarii tachografu?

Gdy zauważymy awarię tachografu, nie powinniśmy próbować naprawiać go samodzielnie, gdyż może to doprowadzić do pogorszenia stanu urządzenia oraz do utraty danych. Znacznie lepiej jest zwrócić się do profesjonalnego serwisu tachografów, który posiada odpowiednią wiedzę, wszelkie niezbędne uprawnienia do naprawy, a także możliwość legalizowania tachografów. Jedną z firm zajmujących się serwisowaniem tachografów, jest Omega Trucks. W razie problemów należy kontaktować się bezpośrednio z pracownikami serwisu tachografów Omega Trucks, którzy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania. Wyjaśnią także zasady działania tachografów oraz podpowiedzą, jak właściwie o nie dbać i je serwisować.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry