Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Obrotowa czy orbitalna jaką maszynę polerską wybrać?

maszyna polerska
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Estetyczny wygląd pojazdu to jedna z kwestii, na których zależy większości kierowców. Na postrzeganie auta wpływa przede wszystkim kondycja powłoki lakierniczej. Właśnie dlatego warto o nią odpowiednio dbać. W tym celu przyda się na przykład maszyna polerska, która pomaga w uzyskaniu satysfakcjonujących efektów w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli chodzi o rodzaje tych urządzeń, które są dostępne na rynku, to wyróżniamy przede wszystkim polerkę obrotową i orbitalną. Czym się różnią i którą lepiej wybrać?

Dlaczego maszyna orbitalna jest odpowiednia dla początkujących? 

Jedną z ważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę, wybierając maszynę polerską, jest sposób jej użytkowania. Niektóre urządzenia bowiem sprawdzą się u specjalistów, inne natomiast będą odpowiednie dla kierowców, którzy nie mają doświadczenia z takimi pracami. Zacznijmy od polerek orbitalnych. Jest to sprzęt, który jest niezwykle intuicyjny, a do tego bezpieczny w użytkowaniu, dlatego sprawdzi się przede wszystkim u osób, które podejmują się polerowania po raz pierwszy.

Należy jednak podkreślić, że dzięki niej można uzyskać nieco mniej spektakularne efekty niż w przypadku polerki obrotowej. Jej działanie opiera się na ruchach pada, które przebiegają po orbitach w kształcie elipsy. Niezależnie od wybranego rodzaju urządzenia kupując je, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Mowa tutaj na optymalnej prędkości obrotów, możliwości elektronicznej kontroli prędkości oraz o ergonomii maszyny.

U kogo sprawdzi się obrotowa maszyna polerska? 

Drugim rodzajem urządzenia, które mają do wyboru osoby, chcąc zlikwidować rysy z lakieru swojego pojazdu i nadać mu wyjątkowego blasku, jest obrotowa maszyna polerska. O to, u kogo sprawdzi się najlepiej, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę ze sklepu detailingowego w Katowicach, który powiedział:

- Wybór odpowiedniego rodzaju maszyny polerskiej powinien być uzależniony od umiejętności danego użytkownika oraz efektu, który chce osiągnąć.

Jeśli chodzi o obrotowe maszyny polerskie, to są to zaawansowane urządzenia, które z jednej strony pozwalają na uzyskanie spektakularnych efektów, z drugiej ich użytkowanie wymaga odpowiedniego doświadczenia. Dzięki niej można skutecznie skorygować powłokę lakierniczą i sprawić, że lakier będzie się prezentował niemal jak nowy. Jeśli chodzi o sposób działania tego sprzętu, to polega na pracy pada, który obraca się po stałej orbicie, co pozwala na uzyskanie estetycznych i jednolitych efektów. Po takie modele sięgają przede wszystkim profesjonalne serwisy detailingowe.