Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak ochronić ranty progów samochodowych przed korozją i zamaskować ich uszkodzenia bez pomocy lakiernika?

listwy progowe
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Ochrona progów samochodowych przed korozją odgrywa bardzo duże znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa jazdy. Objawy związane z korodowaniem tej części pojazdu dotyczą łuszczenia się lakieru i występowania rdzawych nalotów, które początkowo mogą mieć niewielkie rozmiary. Z upływem czasu znacznie jednak narastają i mogą powodować wykruszanie się blachy. W efekcie pojawia się otwór na wylot. Jak zabezpieczyć progi samochodowe przed korozją?

Jakie kosmetyki samochodowe pozwalają zabezpieczyć progi pojazdów?

Na szczęście odpowiednia pielęgnacja progów pozwala uniknąć, lub też znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia korozji. Najważniejsze znaczenie odgrywa zabezpieczenie progów od wewnątrz. Ochroni to zarówno same progi, jak i bardzo ważne belki progowe. W tym celu stosuje się specjalne preparaty, które chronią zamknięte profile przed korodowaniem i wilgocią. Zastosowanie środków tego typu jest bardzo proste i nie wymaga pomocy osób trzecich. W przypadku starszych pojazdów sprawdzą się natomiast spraye silikonowe, które pozwalają na aplikację w każdej części progu. Preparaty te wypierają wilgoć i tworzą skuteczną warstwę ochraniającą progi samochodowe oraz listwy progowe przed korozją.

Zalety listew progowych

Wysokiej jakości listwy progowe wykonywane są z pierwszorzędnych materiałów, np. Stali nierdzewnej, która wyróżnia się dużą wytrzymałością. To bardzo istotne, ponieważ progi samochodowe są w szczególności narażone na działanie wielu szkodliwych czynników. Nakładki powinny być odporne na działanie wilgoci, niskich oraz wysokich temperatur, chemikaliów oraz uszkodzeń mechanicznych. Hurtownia HCU Transport z Łowynia wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów i oferuje niezawodne, solidne listwy progowe do wielu modeli aut. Dzięki wsparciu doświadczonych sprzedawców można liczyć na odpowiednio dobraną listwę progową, która zwiększy wytrzymałość i poprawi estetykę progów samochodowych.

Dlaczego warto zabezpieczać progi samochodowe za pomocą listew?

Progi samochodowe, tak jak zderzaki narażone są na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych i powstawanie rdzy. W wyniku kontaktu z chemikaliami, opadami atmosferycznymi oraz zanieczyszczeniami w okolicy progów gromadzi się wilgoć, co sprzyja rozwojowi korozji. Aby zabezpieczać ten element nadwozia, warto stosować specjalne nakładki w formie listew progowych, które zapobiegają szkodliwemu działaniu wilgoci oraz zanieczyszczeń. Zabezpieczają także powierzchnie progów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Listwy progowe zajmują całą długość między kołami auta, dlatego też pozwalają ukryć wszelkie defekty widoczne na progach.