Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Leasys wprowadza Be Free. Na czym polega nowa formuła wynajmu długoterminowego?

wynajem długoterminowy
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Formuła Be Free od firmy Leasys to całkiem nowa forma wynajmu długoterminowego. Kierowana jest do przedsiębiorców, którym zależy na zwiększeniu niezależności w trakcie obowiązywania umowy najmu. Be Free rozszerza dotychczasowe możliwości najemców, dając im jeszcze większą swobodę przy doborze oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb. Na czym polega nowa formuła od spółki Leasys? Czy warto z niej skorzystać? Zapraszamy do lektury.

Czym jest formuła Be Free?

Be Free od spółki Leasys to nowa formuła najmu długoterminowego kierowana do osób prowadzących działalność gospodarczą. Jest to jeden z najważniejszych produktów, które znajdują się w ofercie spółki działającej w kilkunastu krajach Europy. Formuła ta po raz pierwszy została zaoferowana klientom w 2016 roku we Włoszech. Nowa forma wynajmu długoterminowego szybko przypadła do gustu przedsiębiorcom z Półwyspu Apenińskiego. Niedługo po jej wprowadzeniu spółka podpisała ponad 15 tysięcy kontraktów z nowymi klientami. W 2019 roku włoscy przedsiębiorcy wybrali Be Free na Produkt Roku w kategorii Auto Service.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik salonu samochodowego Edmark Auto z Warszawy, który współpracuje ze spółką Leasys: Be Free rozszerza dotychczasowy wachlarz możliwości dostępnych przy wynajmie na 48 miesięcy. Istotną zmianą w porównaniu z innymi ofertami najmu długoterminowego jest możliwość zwrotu wypożyczonego auta po upływie pierwszych 24 miesięcy. Wcześniejsze zakończenie umowy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami po stronie najemcy. Jeśli przedsiębiorca nie jest usatysfakcjonowany dotychczasowym przebiegiem umowy, może ją zakończyć i zwrócić pojazd firmie Leasys.

Korzyści formuły Be Free od Leasys

Poza możliwością wcześniejszego zakończenia umowy najmu, formuła Be Free ma jeszcze kilka innych zalet. Mowa tu m.in. o braku wpłaty własnej w momencie podpisywania umowy. Dzięki temu jest to atrakcyjna alternatywa dla umów leasingowych czy brania kredytów na zakup nowych pojazdów uzupełniających firmową flotę. Najemca w tym przypadku zobowiązany jest wyłącznie do spłaty stałej miesięcznej raty, której wysokość uzależniona jest od rodzaju samochodu i ewentualnych usług dodatkowych. Płacona co miesiąc rata zawiera koszty ubezpieczenia OC, Assistance oraz auta zastępczego w razie wystąpienia awarii.

Dla jeszcze większej swobody najemcy formuła Be Free może zostać powiększona o wersję Be Free Plus z pełnym pakietem usług dodatkowych – ochroną od kradzieży i pożaru, ochroną szyb, ochroną AC oraz pełną obsługą serwisową. Jest to doskonały wybór dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na maksymalnym komforcie w czasie korzystania z wynajętego auta.

Kilka słów o spółce Leasys

Leasys to założona w 2001 roku spółka zależna FCA Bank i część grupy motoryzacyjnej Stellantis. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania mobilne dla osób fizycznych, przedsiębiorców oraz przedstawicieli administracji publicznej. Leasys współpracuje z różnymi podmiotami, m.in. dealerem samochodów amerykańskich w Warszawie, zajmując się obsługą najmu krótko-, średnio- i długoterminowego, a także zarządzaniem flotą oraz usługami car-sharingu. Spółka oferuje swoje produkty na terenie kilkunastu państw Europy Środkowej i Zachodniej. Jej główna siedziba znajduje się we Włoszech. Polski oddział Leasys od 2017 roku mieści się w Warszawie.