Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak zarezerwować przejazd z Opti Taxi?

Taxi
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się zamawianie przewozów osobowych za pomocą aplikacji mobilnych. Nie trzeba nigdzie dzwonić, wystarczy tylko kilka kliknięć, by zarezerwować samochód, który w ciągu kilku minut lub na zamówioną godzinę podjedzie pod wskazany adres. Jak to działa w Opti Taxi i dlaczego warto skorzystać z takiej możliwości? Zapraszamy do przeczytania poniższego tekstu, w którym poznasz odpowiedzi na te pytania.

Jak zamówić taxi przez aplikację?

Aby korzystać z takiego rozwiązania, wystarczy mieć smartfon z systemem Android lub iOS. Odpowiednią aplikację można pobrać ze sklepu Google Play w przypadku telefonów z Androidem, lub z App Store na telefonach marki Apple. Po zainstalowaniu można od razu w pełni korzystać z jej możliwości. Jak zarezerwować Opti Taxi przez aplikacje? Okazuje się to bardzo proste, ponieważ obsługa narzędzia jest w pełni intuicyjna. Jeśli pozwolimy na dostęp do lokalizacji urządzenia, nie musimy nawet znać adresu, pod którym się znajdujemy i chcemy poczekać na samochód – zostanie automatycznie uzupełniony. Należy natomiast podać miejsce docelowe. Dzięki temu aplikacja będzie w stanie obliczyć należność za kurs. Gwarantowana cena przejazdu wyświetli się na ekranie jeszcze przed potwierdzeniem rezerwacji. Podczas składania zamówienia można wybrać także standard pojazdu. To szczególnie przydatna opcja, jeśli potrzeba samochodu dla większej niż standardowa liczba pasażerów lub auta z fotelikiem dla dziecka, dopasowanym do jego wieku i wzrostu. Następnie pozostaje już tylko kliknięcie akceptacji i oczekiwanie na kierowcę. Jeśli pozwolą na to warunki na drogach, samochód przyjedzie na miejsce wezwania w ciągu kilku, najwyżej kilkunastu minut. Istnieje też możliwość rezerwacji z wyprzedzeniem, na konkretną godzinę.

Dlaczego warto zarezerwować Opti Taxi przez aplikacje?

Wiemy już, że zamówienie taxi przez specjalną aplikację nie powinno dostarczyć trudności, szczególnie osobom na co dzień korzystającym ze smartfonów. To jednak niejedyny powód, dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie. Z pewnością jest to ciekawa alternatywa dla rezerwacji przewozu przez telefon, ponieważ nie trzeba czekać na połączenie i nie istnieje ryzyko, że zostanie się źle zrozumianym, przez co taksówka mogłaby dotrzeć w niewłaściwe miejsce. Ponadto w niektórych sytuacjach może nie być możliwości rozmowy przez telefon – np. gdy przebywa się w hałaśliwym miejscu lub wręcz przeciwnie, gdy trzeba zachować ciszę. Do największych zalet aplikacji mobilnej należy też to, że klient otrzymuje z góry podany koszt przejazdu – jeszcze przed wysłaniem rezerwacji. To zupełnie inaczej niż w tradycyjnych taksówkach, gdzie o cenie dowiadujemy się dopiero po zakończeniu kursu. Aplikacja pomaga nam też w sytuacji, gdy nie wiemy jak zamówić taxi, bo nie znamy okolicy i nie wiemy jaką lokalizację podać. Ogromną zaletą okazuje się także możliwość płatności przez aplikację, dzięki czemu nie musimy mieć przy sobie gotówki ani nawet karty. Wystarczy telefon z możliwością dokonywania płatności.