Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nowy Lexus NX. Awangarda klasy premium

Lexus NX
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Nowy Lexus NX, choć oferuje niewielkie zmiany w wyglądzie zewnętrznym, to gwarantuje całkowicie nowe wnętrze – i jest to pierwsza hybryda typu plug-in od Lexusa. To model, który docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy, oferujący wygodną jazdę, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i systemów bezpieczeństwa. Sprawdź, dlaczego można go pokochać.

Wygląd zewnętrzny — jakie zmiany?

Z przodu światła zostały teraz zaprojektowane w bardziej konwencjonalny sposób: podczas gdy te do jazdy dziennej w poprzedniku były umieszczone pod reflektorami, obecnie są zintegrowane. Wcześniej kanciaste światła przeciwmgielne, które znajdowały się pod bocznymi wlotami powietrza, są teraz zaokrąglone, mniejsze i zintegrowane z nowo zaprojektowanymi wlotami powietrza. Tak jak poprzednio, z przodu dominuje duża, kanciasta osłona chłodnicy. W nowym NX jest nieco bardziej pionowa i ma nową kratkę. Tył wygląda na całkowicie zmieniony, co jest zasługą nowych tylnych świateł. Dodatkowy pasek LED zmienia je optycznie. 

Nowy Lexus NX — wymiary

Nowy Lexus NX rośnie trochę we wszystkich kierunkach. Wymiary w skrócie: 

  • Długość: 4660 mm
  • Szerokość: 1865 mm 
  • Wysokość: 1640 mm
  • Rozstaw osi: 2690 mm 
  • Pojemność bagażnika: 500 l.

Lexus całkowicie przeprojektował wnętrze

Kierowca patrzy teraz na standardowy cyfrowy kokpit. Nowy wyświetlacz jest umieszczony na tej samej osi wizualnej i optycznie połączony z nim za pomocą czarnego panelu. Podstawa ekranu dotykowego ma 9,8 cala. Stojące za nim oprogramowanie nie tylko reaguje szybciej, ale jest również zawsze online, co umożliwia na przykład wywoływanie informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Systemem można również sterować za pomocą poleceń głosowych. 

Drzwi Lexusa NX otwiera się przyciskiem. Nie zmienia się jednak podstawowy podział wnętrza. Przycisk start znajduje się ponownie między kierownicą a wyświetlaczem centralnym, jednostka sterująca klimatyzacją znajduje się bezpośrednio pod ekranem. Ze względów ergonomicznych dźwignia zmiany biegów przesunęła się tuż obok uchwytu na kubek w konsoli środkowej.

Salon samochodowy Lexus we Wrocławiu oferuje nowy NX, który jest teraz standardowo wyposażony jest w pakiet asystentów. Obejmuje on autonomicznego asystenta hamowania awaryjnego, który teraz rozpoznaje również motocykle i nieruchome obiekty, takie jak drzewa lub ściany. Nowy asystent skrzyżowania i ulepszony tempomat rejestruje pojazdy wcześniej wjeżdżające przed NX i może odpowiednio szybciej dostosować prędkość i odległość.