© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Docinanie folii na samochód. Metoda bez skalpela

docinanie folii na samochód
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Oklejanie samochodu folią to jedna z najpopularniejszych metod szybkiego zmiany wyglądu auta, która jednocześnie chroni go przed zarysowaniami i odpryskami. Technika ta może być stosowana zarówno w przypadku nowych jak i używanych samochodów. Docinanie folii na samochód metodą bez skalpela jest często wykorzystywane również do oznaczenia floty firmowej.

Folia jako sposób na zmianę koloru auta

Głównym aspektem, dla którego stosowane jest oklejanie auta, jest możliwość szybkiej zmiany kolorystyki samochodu bez potrzeby odwiedzania warsztatu blacharskiego i kosztownego malowania każdego z elementów. Jest ona również świetnym sposobem na chwilową zmianę wyglądu zewnętrznego auta.

Zalety oklejania samochodu folią

Oklejanie auta to rozwiązanie, które niesie za sobą szereg zalet takich jak:

  • zmiana koloru całego auta lub jedynie pojedynczych elementów karoserii,
  • szeroka gama kolorystyczna foli,
  • możliwość zastosowania folii matowej lub błyszczącej,
  • możliwość zaznaczenia charakteru auta firmowego,
  • zapewnienie ochrony lakieru przed promieniowaniem UV i zarysowaniami,
  • niskie ceny folii,
  • odwracalność zmian.

Jak docina się folię na samochód metodą bez skalpela?

Podstawą pracy specjalistów, którzy stosują docinanie folii na samochód, jest skalpel chirurgiczny z jednorazowym ostrzem. Po każdorazowym cięciu jest on wymieniany na nowy, ostry zamiennik. Metoda bez użycia skalpela polega na tym, że folia nie jest przycinana, lecz jedynie delikatnie nacinana, wręcz zarysowywana precyzyjnym ostrzem skalpela. Następnie fachowcy rozrywają folię wzdłuż cięcia i oklejają poszczególne elementy auta. Metoda ta zapewnia maksymalną ochronę lakieru przed ewentualnymi zarysowaniami, które mogłyby powstać wskutek używania skalpela nieumiejętnie. Możliwe jest również docinanie folii do przeciwległej krawędzi. Wówczas skalpel jest oparty boczną powierzchnią o krawędź sąsiedniego elementu. Nie ma on wówczas kontaktu z lakierem.

Fachowcy od oklejania samochodów bez użycia skalpela

Fachowcy w swojej dziedzinie używają wysokiej jakości, markowych narzędzi do cięcia. Nie oszczędzają na ostrzach ani nie używają ich wielokrotnie. W przypadku firm, które nie przestrzegają tych zasad, później mogą wystąpić kłopoty ze zdejmowaniem folii. Profesjonalna usługa wykonana przez specjalistów z firmy Megaoklejanie nie pozostawia śladów na lakierze i jest w pełni bezpieczna dla samochodu. Nie powinno się wykonywać takich zabiegów samodzielnie, ponieważ przecięcie lakieru może doprowadzić do korozji i spowodować problemy w przyszłości.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry