© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy warto piaskować podwozie?

Piaskowanie podwozia
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Wielu kierowców zastanawia się, czy warto zlecać piaskowanie podwozia samochodu. Obróbka strumieniowo-ścierna może być skuteczną bronią w walce z korozją. Czy taka usługa faktycznie jest przydatna? Jakie efekty pozwala uzyskać i które pojazdy szczególnie warto jej poddać?

Piaskowanie podwozia samochodu – czemu służy?

Nawet jeśli karoseria Twojego pojazdu jest w nienagannym stanie, nie masz pewności co dzieje się pod spodem auta. Woda, błoto, sól drogowa i inne zanieczyszczenia mogą sprzyjać powstawaniu ognisk korozji. Co gorsza, takich problemów nie widać na pierwszy rzut oka, ponieważ uwidaczniają się dopiero po odkręceniu niektórych elementów, w tym przede wszystkim kół. 

Z rdzą należy walczyć szybko i zdecydowanie, ponieważ zaniedbanie niewielkich ognisk korozji może w krótkim czasie przerodzić się w poważniejsze uszkodzenia. Idealną metodą oczyszczenia i zabezpieczenia spodniej części pojazdu jest właśnie piaskowanie podwozia. Na czym ono polega?

Piaskowanie podwozia samochodu jest jednym z etapów zabezpieczania antykorozyjnego. Cały proces składa się z kilku elementów, czyli:

  • oczyszczania wstępnego przy użyciu myjki ciśnieniowej,
  • piaskowania,
  • zabezpieczania preparatem antykorozyjnym,
  • malowania (ewentualnie).

Dopiero wszystkie czynności wykonane w odpowiedniej kolejności dadzą pożądany rezultat. Piaskowanie podwozia jest jednym z ważnych elementów i nie można go pomijać. Dzięki obróbce strumieniowo-ściernej można pozbyć się wszystkich, nawet drobnych ognisk korozji. 

Piaskowanie podwozia w Krakowie – komu je zlecić?

Firm, które zajmują się takimi usługami, jest sporo, warto jednak zawsze zlecać taką usługę profesjonalistom. Znajdziesz ich między innymi w firmie Colorest, która specjalizuje się w wykonywaniu piaskowania podwozi w Krakowie. 

Ile kosztuje przeprowadzenie takiej obróbki? Koszty są różne, dlatego zawsze warto poprosić konkretnego wykonawcę o wycenę. Cena piaskowania podwozia zależy między innymi od czasu, jaki fachowiec musi na nie poświęcić, zastosowanego ścierniwa i innych czynników.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry