© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czas pracy kierowców bez tajemnic

Czas pracy kierowców
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Praca kierowcy pojazdów, niezależnie od tego, czy mowa o samochodach osobowych czy też ciężarowych, jest niezwykle ciężka. Wiąże się z podejmowaniem wielu wyrzeczeń, ale stanowi dobre źródło dochodu – tak bardzo potrzebnego dzisiaj każdemu człowiekowi. Myśl o zwiększaniu zarobków może przyćmiewać ludziom dbałość o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jednak istnieją w tym zakresie odpowiednie zapisy prawne. Otóż podobnie jak w przypadku wielu innych zawodów, czas pracy kierowców podlega ścisłym normom godzinowym. Kierowcy zobowiązani są do przestrzegania czasu pracy, jednak jego mierzalność może wydawać się nieco problematyczna. Zostań tutaj, a już za chwilę dowiesz się, jak prosto możesz nadzorować czas pracy kierowców i jakie rozwiązania technologiczne pomogą Ci w tym zakresie.

Pomiar czasu pracy kierowców i konieczność ewidencji

Czas pracy kierowców musi być normowany – tak mówi ustawa i trzeba jej przestrzegać, ponieważ w przeciwnym razie pracodawcę i pracownika mogą czekać wysokie kary. Jednak nie jest to aspekt, który powinien przesłaniać inny, równie ważny czynnik, a mianowicie zachowywanie odpowiedniego, wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy. W zawodzie kierowcy wypoczynek jest wskazany, ponieważ przekłada się w ogromnym stopniu na bezpieczeństwo na drogach. W przypadku, kiedy kierowca nie zaczerpnął dostatecznego wypoczynku, naraża zdrowie i życie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego – nie wspominając o tym, że stawia pod znakiem zapytania dowiezienie załadunku na wskazane miejsce i czas.

Aby czas pracy kierowców mógł być w odpowiedni sposób obliczany i zapisywany w dokumentacji, niezbędne są właściwe narzędzia opracowane w tym celu. Jednym z takich rozwiązań jest przesyłanie informacji na bieżąco, w czasie rzeczywistym. Lokalizator odciąża kierowcę i dzięki temu pozwala uniknąć potencjalnego popełnienia błędów podczas ręcznego wpisywania niezbędnych danych, a także oszczędza jego czas, który powinien przeznaczyć na zasłużony odpoczynek po długiej wyprawie w celach transportowych. 

Mierzenie czasu pracy kierowców produktami Inelo

Firma Inelo wprowadza gotowe rozwiązania, które mogą posłużyć w celach dokonywania pomiaru czasu pracy kierowców. Oprócz nich organizuje szkolenia – pomogą one w lepszej obsłudze tachografów i nakreślą wagę problemu przestrzegania norm czasu pracy.

Wejdź na https://inelo.pl/produkty/czas-pracy-kierowcy/, zapoznaj się z dostępnymi zasobami wiedzy i przekonaj się, jak w prosty i szybki sposób będziesz mógł mieć czas pracy zatrudnianych kierowców pod kontrolą.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry