© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wynajem dostawczych aut na firmę – to warto wiedzieć!

Wynajem aut
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Flota składająca się z samochodów dostawczych stanowi podstawę funkcjonowania bardzo wielu w Polsce. Przedsiębiorcy mają do wyboru kilka opcji sfinansowania zakupu tego typu pojazdów – wielu z nich decyduje się na wynajem.

Wynajem dostawczego samochodu – jak to wygląda w praktyce?

Pod wieloma względami wynajem samochodów dostawczych przypomina leasing, niemniej w rachubę wchodzą tu zupełnie inne umowy. O czym zatem pamiętać, wypożyczając auta dostawcze? Wynajem może mieć formę krótko- i długoterminową. W obu przypadkach konieczne jest zawarcie pisemnej umowy, której warunki powinny odpowiadać konkretnym potrzebom. Wspomniany tu wynajem krótkoterminowy obejmuje umowy zawierane na okres do maksymalnie 30. dni. W przypadku najmu minimum miesięcznego mówi się już o wynajmie długoterminowym. Bardzo ważne jest to, aby znaleźć odpowiednią firmę świadczącą kompleksowe usługi najmu na atrakcyjnych zasadach. 

Wynajem aut na minuty – opcja korzystna dla przedsiębiorców!

Nawet w firmach, które swoją działalność opierają na samochodach dostawczych, czasami potrzebne są auta osobowe. Nie zawsze opłaca się wynajmować je na kilka czy kilkanaście dni, nie wspominając o dłuższych okresach najmu. Z aplikacją Panek CarSharing możliwe jest wyposzczenie samochodu na minuty, co znacznie ułatwia poruszanie się po mieście, np. gdy trzeba dotrzeć na ważne spotkanie z kontrahentem lub klientem. Wynajem jest w pełni obsługiwany z poziomu aplikacji – wystarczy zainstalować ją na smartfonie i założyć w niej konto. W przypadku przedsiębiorców w rachubę wchodzą konta klientów biznesowych. Plusem korzystania z tego rozwiązania jest to, że płaci się tylko za realny czas pojazdu i faktycznie pokonany dystans. Oczywiście w rachubę wchodzą tu bardzo krótkie trasy w obrębie jednego miasta. Jeżeli potrzebne jest auto np. na służbową podróż, wówczas należy zawrzeć stosowną umowę pisemną. Niemniej przedsiębiorcy mają sporo możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z samochodów z zewnątrz – nie muszą kupować ich na własność.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry