© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wszystko co musisz wiedzieć przed wylotem do Włoch

Loty do Włoch
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Włochy to kraj, który Polacy uwielbiają - blisko, ciepło, piękne okoliczności przyrody. To kierunek często wybierany przez turystów, ale też w celach biznesowych. W czasach epidemii koronawirusa najłatwiej dostać się do słonecznej Italii samolotem. Jak będzie wyglądała podróż? Z jakimi ograniczeniami trzeba się liczyć? Włochy lotnisko – przeczytaj przed wyjazdem!

Przepisy wjazdowe oraz podział kraju na strefy bezpieczeństwa sprawia, że na podróżnych nakładane są dodatkowe obowiązki. Pierwsze będą obowiązywały już po przekroczeniu granicy. Informacje na ten temat znajdziesz pod hasłem Włochy lotnisko.

Przepisy wjazdowe na włoskim lotnisku

Granice słonecznej Italii wciąż pozostają otwarte dla podróżnych. Wybierając się do tego kraju trzeba jednak liczyć się z dodatkowymi obowiązkami, a także z możliwością wprowadzenia w każdej chwili dodatkowych obostrzeń. Obecnie każdy pasażer musi wypełnić formularz lokalizacyjny i przedstawić Unijny Certyfikat COVID. Już podczas pobytu na lotnisku musi też przestrzegać obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni zamkniętej i otwartej. W wielu miejscach mierzona jest też temperatura ciała.  Jeśli przekracza ona 37,5 st. hotel może odmówić przyjęcia, a nawet obsługa odmówić zgody na wejście na plażę.

Strefy we Włoszech a lotnisko

W zależności od sytuacji epidemiologicznej terytorium Włoch podzielone jest na strefy bezpieczeństwa. Te mogą być cztery – od białej, najbardziej bezpiecznej, przez żółtą i pomarańczową, po czerwoną. W przypadku dwóch ostatnich ad hoc mogą być wprowadzone znacznie obostrzenia, z zakazem przemieszczania się włącznie.  Wybierając się do tego kraju warto więc sprawdzić sytuację. Można spodziewać się, że pierwsze ograniczenia w kryzysowej sytuacji będą obowiązywały już na włoskich lotniskach.

Które lotnisko we Włoszech wybrać?

Chcesz spędzić urlop we Włoszech? Nic trudnego. Z Polski masz szerokie możliwości dotarcia do Italii samolotem. W zależności od upodobań, ale też sytuacji, możesz wybierać pomiędzy rejonami tego kraju, a więc i lotniskami. Najbardziej popularne wśród Polaków to wciąż port lotniczy Forli oraz Trapani. Pierwszy umożliwia szybki i dogodny dojazd do takich miejsc jak Bolonia, Rimini czy San Marino), drugi zaś położony jest na słonecznej Sycylii. Niezależnie od miejsca wszędzie musisz liczyć się z koniecznością przestrzegania zasad na włoskim lotnisku. To gwarancja bezpieczeństwa Twojego i innych pasażerów.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry