© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


W jaki sposób wykonać pielęgnację samochodu przed zimą?

Pielęgnacja samochodu
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Zima to szczególnie trudny czas dla samochodów. Niesprzyjające warunki atmosferyczne i sól drogowa niekorzystnie wpływają na kondycję Twojego auta. Szkody najbardziej widoczne są na karoserii, która matowieje i rdzewieje. Uszkodzeniom tym można jednak przeciwdziałać. Sprawdziliśmy, jak zabezpieczyć samochód przed zimą wykonując odpowiednią pielęgnację!

Pielęgnacja samochodu - jakie zabiegi możesz przeprowadzić samodzielnie?

Woskowanie

Podstawą kompleksowej pielęgnacji samochodu jest woskowanie. Aby je przeprowadzić, musisz oczyścić karoserię z wszelkiego brudu. Rozpoczynając mycie samochodu, opłucz nadwozie silnym strumieniem wody. Następnie zastosuj aktywną pianę. Dobrym rozwiązaniem na uporczywy brud jest pozostawienie jej kilka minut na lakierze i ponowne opłukanie wodą. Za pomocą metody dwóch wiader (jedno z gorącą wodą i płynem, drugie do płukania gąbki z brudu) umyj dokładnie samochód od góry do dołu. Jeśli czyszczenie kół sprawia Ci trudność, użyj środka do mycia felg i kołpaków. Z jego pomocą usuniesz nawet bardzo uporczywe osady. Następnie dokładnie osusz samochód miękkim ręcznikiem z mikrofibry.

Zabieg woskowania nadaje karoserii piękny połysk i odświeża kolor, dodatkowo pełniąc funkcję ochronną. Dzięki cienkiej warstwie wosku brud i czynniki wywołujące korozję nie będą osiadać na karoserii tak intensywnie. Pozwoli to zapobiec nadmiernemu niszczeniu i matowieniu lakieru.

Glinkowanie

Glinkowanie

Kolejnym krokiem pielęgnacji pojazdu jest glinkowanie. Zabieg ten pozwoli dogłębnie oczyścić lakier z niewidocznych na pierwszy rzut oka zanieczyszczeń. Po glinkowaniu karoseria stanie się idealnie gładka, a Ty różnicę tę będziesz mógł wyczuć pod dłonią. Zabieg glinkowania zawsze przeprowadzaj w garażu, aby zapobiec przedostaniu się niesionych wiatrem pyłków, między glinkę a lakier. Na początek zwilż glinkowaną powierzchnię specjalnym lubrykantem lub niewielką ilością szamponu rozcieńczoną w ciepłej wodzie. Wyjmij glinkę z opakowania i oderwij niewielki kawałek. Uformuj krążek średnicy około 5 cm i pocieraj nim zwilżony wcześniej fragment karoserii. Zabieg ten wykonuj delikatnie, przesuwając glinką w jednym kierunku poziomo lub pionowo. Zabrudzenia zagniataj do środka. Czyść wybrany fragment do momentu, aż glinka będzie ślizgać się po lakierze.

Wszystkie produkty niezbędne do przeprowadzenia kompleksowej pielęgnacji samochodu znajdziesz w e-sklepie carcosmetic.pl. Sklep ten posiada doskonałej jakości asortyment, który jest niezbędny do odpowiedniego dbania o Twój samochód.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry