Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Caravaning, czyli sposób na podróżowanie w czasie pandemii

haki holownicze
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Obecność pandemii znacząco wpłynęła na ruch turystyczny. Dystans społeczny, reżim sanitarny oraz ograniczenia w środkach komunikacji spowodowały, że ludzie częściej pozostają zamknięci w swoich domach i mieszkaniach. Niepewna przyszłość związana z obostrzeniami skłania do poszukiwania nowych rozwiązań w kwestii podróżowania. Zauważono, że popyt na kampery i przyczepy kempingowe wzrósł w 2020 roku, warto więc przyjrzeć się idei tzw. caravaningu.

Czym jest caravaning?

Caravaning jest niczym innym jak formą turystyki opartą na podróżowaniu pojazdami kempingowymi. Głównym jej celem jest poznawanie krajobrazów, zwiedzanie nowych miejsc oraz wypoczynek. Osoba decydująca się na caravaning ma do wyboru dwie możliwości. Pierwszą jest zwiedzanie kamperem, czyli samochodem przystosowanym do spania i wypoczynku. Drugą zaś  opcją jest podróżowanie własnym samochodem z przyczepą kempingową. Panuje niesłuszne przekonanie, że caravaning jest drogi z uwagi na konieczność zakupu karawanu lub przyczepy, jednak istnieje również możliwość wynajmu. Jeśli chcemy podróżować własnym autem, wystarczy, że posiadamy możliwość podpięcia przyczepy kempingowej. Sprawę rozwiązują haki holownicze. Wówczas warto wybrać firmę, która świadczy usługi nie tylko dla samochodów pochodzących z Unii Europejskiej, ale również tych sprowadzonych ze Stanów Zjednoczonych.

Dlaczego warto postawić na caravaning?

Caravaning to ciekawa i warto uwagi forma turystyki niosąca za sobą szereg korzyści. Swoboda podróżowania, docieranie do mniej obleganych i turystycznych miejsc, kontakt z przyrodą to tylko kilka z zalet podróżowania kamperem lub z przyczepą kempingową. Caravaning pozwala na niezależność względem wielu obostrzeń, jakie wprowadzane są przez hotele czy inne miejsca wypoczynkowe. Podróżowanie kamperem przekona również tych, którzy nie dowierzają we właściwy sposób odkażania w miejscach noclegowych.

Caravaning jako sposób na życie

Dla wielu osób caravaning to nie tylko sposób na spędzenie krótkiego urlopu czy kilkutygodniowej podróży. Więcej przeczytasz tu. Niektórzy decydują się mieszkać w kamperze przez cały rok, gdyż wbrew utartym stereotypom, caravaning można uprawiać również jesienią i zimą. Specjalnie przygotowane pojazdy wyposażone m.in. w podgrzewacze wody czy panele fotowoltaiczne ułatwiają całoroczną podróż. Pandemiczne warunki wpłynęły również na zmianę trybu pracy. Wiele osób pracuje zdalnie, co również ułatwia podróżowanie kamperem.

Nie ulega wątpliwości, że obecność pandemii wpływa na sposoby podróżowania. Warto wziąć pod uwagę caravaning, aby w swobodny i niezależny sposób zwiedzać oraz wypoczywać.