Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak uniknąć awarii samochodu na drodze?

Awarie samochodu
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Zdarzają się awarie samochodów i bardzo czesto nie możemy nic zrobić, aby ich uniknąć. W artykule przedstawiamy kilka sposobów na zmniejszenie prawdopodobieństwa awarii samochodu.

Przede wszystkim pamiętaj o regularnej konserwacji swojego pojazdu. Utrzymuj go w czystości. Upewnij się, że nadążasz za zalecaną konserwacją opon i przestrzegasz prawidłowych nawyków jazdy. Upewnij się, że nie przegrzewasz silnika samochodu, upewniając się, że często zmieniasz klimatyzator lub używasz klimatyzatora o najlepszej szybkości chłodzenia. Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

Awarie samochodu - najczęstsze przyczyny

Samochody ciągle się psują. Powodem tego jest to, że samochody są nieustannie zmuszane do przekraczania granic możliwości silnika. Prowadzi to do awarii silnika w postaci przepalonego tłoka lub dziury w cylindrze. Najczęstsze przyczyny awarii w pojazdach to:

  • Problemy z silnikiem: uszkodzony układ paliwowy, wadliwy zapłon i zużyte świece zapłonowe,
  • Awaria przekładni,
  • Awaria wspomagania kierownicy,
  • Awaria lub wyciek z układu paliwowego

Zdarzyła Ci się przykra sytuacja na drodze? W takim razie pomoc drogowa Poznań będzie najlepszym rozwiązaniem. Specjaliści z firmy oferującej pomoc drogową i usługi lawetą bez trudu przetransportują Twój pojazd do pobliskiego warsztatu.

Zapobieganie awariom samochodu w 4 prostych krokach

Awarie samochodów mogą być wielkim finansowym bólem głowy, zwłaszcza jeśli spieszysz się, aby gdzieś się dostać. W tej sekcji zobaczymy, co musisz wiedzieć o zapobieganiu awariom samochodu.

- Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach. Kiedy ciśnienie w oponach spada, ma to wpływ na przyczepność do drogi i działanie układu zawieszenia. Sprawdzaj opony co miesiąc lub dwa i upewnij się, że są napompowane do zalecanego poziomu.

- Sprawdź poziom płynów w samochodzie. Poziom płynu chłodzącego silnik, skrzyni biegów i płynu hamulcowego należy sprawdzać co najmniej raz w roku. Należy również zadbać o to, aby każdego płynu było wystarczająco dużo na wypadek, gdyby pojawił się problem podczas długiej jazdy

- Utrzymuj samochód w dobrym stanie. Regularne wymiany oleju pomogą zapobiec poważnym problemom z silnikiem, takim jak przepalone uszczelki głowicy lub pęknięte tłoki.

Często jednak nie da się uniknąć awarii samochodu na drodze. Wtedy z pomocą powinna przyjść firma, która oferuje swoje usługi kierowcom na terenie całego kraju. Zachęcamy do znalezienia takiej firmy jeszcze przed wyjechaniem na drogi, aby mieć pewność, że trasa będzie przebiegać bez problemów.