Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak naprawić swoje auto? Przydadzą się najazdy samochodowe!

najazdy samochodowe
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Każdy kierowca musi mierzyć się z usterkami samochodowymi. Bo przecież drobne awarie mogą wystąpić w dowolnej chwili, negatywnie wpływając na komfort jazdy. Przyda się więc odrobina wiedzy technicznej, aby w razie wypadku zajrzeć pod maskę auta. Czasami jednak same umiejętności nie wystarczą. Jak sobie poradzić, gdy problem dotyczy podwozia? Czytaj dalej, żeby poznać praktyczne najazdy samochodowe.

Czym są najazdy samochodowe? Poznaj ich zalety!

Narzędzia stworzone są z wytrzymałego materiału. Cała konstrukcja oparta jest zaś na budowie w kształcie rampy. Na jej górnym zakończeniu często umieszcza się blokadę – zatrzymuje ona koła pojazdu, uniemożliwiając ruch całego samochodu. Najazdy gwarantują więc bezpieczeństwo, pozwalając na bezproblemowe usunięcie usterek.

Czasami trzeba przecież dokonać naprawy tłumika, czy też zrobić przegląd powłoki antykorozyjnej podwozia. Lewarek nie zda tutaj egzaminu – urządzenie pozwoli na wymianę koła, jednak nie pomoże w dostaniu się do dolnej części auta. Co zaś z kanałem samochodowym? To bardzo drogie rozwiązanie, które nie jest mobilne. Z kolei najazdy umieszczają pojazd na konkretnej wysokości, dzięki czemu kierowca otrzymuje dostęp do podwozia. Sprzęt da się także zabrać w dowolnie wybrane miejsce.

Tylko solidne najazdy zagwarantują maksymalne bezpieczeństwo

Jak już wspomnieliśmy, urządzenie powinno zapewniać całkowite bezpieczeństwo. Auto nie może przecież przygnieść kierowcy lub też zsunąć się z rampy. Dlatego wybierając najazd samochodowy, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Szczególnie ważny jest maksymalny udźwig, liczony w tonach. Co jeszcze pełni istotną funkcję? Rozmiar oraz szerokość konstrukcji – wszak opony muszą się zmieścić w przegródkach, aby auto nie wypadło poza najazd.

solidne najazdy

Jakie najazdy samochodowe? Sprawdź wymarzoną ofertę!

Atutem najazdów jest ich mobilność. Dlatego sprzęt powinien być odpowiednio lekki, abyś nie miał problemów podczas jego przenoszenia. Gdzie jednak znajdziesz najlepsze konstrukcje? Dobrze jest zajrzeć do Calus – P. Sklep oferuje różnorodne najazdy samochodowe, a cały asortyment charakteryzuje się atrakcyjną ceną. 

Przykładem niech będzie model w kolorze grafitowym – produkt został przetestowany pod kątem wytrzymałości, maksymalny udźwig wynosi zaś 2,5 tony. Urządzenie zachwyca również łatwością obsługi, gwarantując komfortową pracę. Sprawdzi się zarówno w małych przestrzeniach roboczych oraz większych warsztatach. Mogą z niego skorzystać także salony samochodowe, aby wyeksponować konkretne auta.