© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


O tych 4 rzeczach należy pamiętać, przeglądając oferty ubezpieczeń samochodowych

ubezpieczenia OC i AC
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Nadeszła pora na wybranie ubezpieczenia OC i AC? Masz naprawdę sporo opcji do wyboru, co sprawia, że podjęcie dobrej decyzji jest jeszcze trudniejsze. Stanie się to dużo szybsze i łatwiejsze, jeżeli weźmiesz pod uwagę nasze rady. Wtedy od razu będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.

O czym musisz pamiętać w trakcie wybierania ubezpieczenia OC i AC?

Korzystna cena ubezpieczenia

Cena to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów, od których powinieneś rozpocząć selekcję ofert. Zatem ustal widełki kwotowe, jakie Ci odpowiadają, a następnie opieraj się właśnie na tych opcjach. Dzięki temu na pewno nie nadszarpniesz swojego budżetu. Jednocześnie skupisz się na konkretnych firmach, co pozwoli Ci poznać jeszcze więcej korzystnych cenowo ubezpieczeń. Zauważ, że najtańsze OC i AC znajdziesz z porównywarką Voleto. Przede wszystkim ze względu na dostęp do wielu ofert od różnych firm.

Łatwy kontakt z infolinią

Kolejną istotną kwestią, decydującą o Twoim zadowoleniu z wyboru ubezpieczyciela, jest łatwość w komunikowaniu się. W końcu w razie potrzeby na pewno chcesz szybko dodzwonić się do indywidualnego doradcy, który pomoże Ci podczas awarii, wypadku czy kradzieży auta. Dlatego podczas przeglądania ofert, sprawdź, czy dana firma daje Ci taką możliwość. Poza tym zwróć uwagę na takie szczegóły, jak chociażby godziny działania infolinii. Wtedy zyskasz pewność, że w przypadku trudnej sytuacji szybko otrzymasz potrzebne wsparcie.

Szczegółowe warunki umowy

Jeszcze w trakcie przeglądania ofert ubezpieczycieli ustal, na jakich usługach najbardziej Ci zależy. Wtedy znów przyda Ci się porównywarka, ponieważ możesz z łatwością zaznaczyć wybrane opcje np. ochrona przed kradzieżą auta lub jego wyposażenia, a także pomoc w razie nagłych wypadków. Koniecznie zaznacz też, jaki masz samochód i ile ma lat. Dzięki temu bez problemu poznasz szczegóły umowy firm, które są najbardziej dopasowane do Twoich oczekiwań.

Możliwość skorzystania z dodatkowych usług

Twoje oczekiwania dotyczące ubezpieczenia są dość specyficzne? W takim przypadku potrzebujesz dodatkowych usług, bo tylko one sprostają Twoim oczekiwaniom. Podczas przeglądania dostępnych opcji, sprawdź, czy dany ubezpieczyciel ma szeroką ofertę. Wtedy zyskasz pewność, że dobrze ochronisz swoje auto. Szczególnie ma to znaczenie, gdy np. często podróżujesz, masz zabytkowy samochód bądź po awarii zależy Ci na otrzymaniu zastępczego pojazdu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry