© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Nadawanie paczki z zagranicy – co musisz wiedzieć?

Przesyłki międzynarodowe
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Przesyłki międzynarodowe zyskują coraz większy udział w branży kurierskiej. Stoi za nimi przede wszystkim biznes e-commerce, ale również klienci indywidualni, którzy przebywając za granicą dokonują prywatnych przesyłek do kraju. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek z zagranicy?

Dłuższy czas oczekiwania

Nadawanie przesyłek kurierskich z zagranicy nie różni się wiele od usługi realizowanej na terenie kraju. W Europie, a właściwie na całym świecie można korzystać z ofert tych samych przewoźników. Ważna różnica polega na tym, że usługa z oczywistych względów realizowana jest nieco dłużej. Na przesyłki wysyłane z innych krajów Unii Europejskiej należy zwykle poczekać kilka dni. Jeśli w grę wchodzi transport lotniczy, na przykład z greckich wysp, czas może wydłużyć się do ponad tygodnia.

Wyższe ceny

W związku z tym, że paczka nadawana z zagranicy musi pokonać dłuższą drogę do adresata, cena takiej usługi niemal zawsze będzie wyższa niż na terenie kraju. Jednak wzrost popularności przesyłek zagranicznych przyczynia się do większej konkurencji, a co za tym idzie systematycznego spadku kosztów. Przebywając za granicą opłaca się poszukać atrakcyjnej cenowo oferty w postaci tamtejszych brokerów kurierskich, odpowiedników polskiego Sendit.pl. Warto wiedzieć, że obecnie platforma umożliwia wysyłkę paczek z Polski do dowolnego kraju Unii Europejskiej przy pomocy przewoźników takich jak DHL czy DPD.

Odprawa celna

Paczki nadawane z zagranicy przechodzą odprawę celną. W przypadku przesyłek o wartości poniżej 22 euro chodzi o standardową odprawę zbiorową. Paczki o wyższej wartości obowiązuje odprawa indywidualna. Może się to wiązać z koniecznością dostarczenia pewnych dokumentów przez nadawcę, na przykład kopii dowodu osobistego, faktury czy karty odprawy celnej.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat branży kurierskiej i przesyłek międzynarodowych? Koniecznie odwiedź stronę wiodącej platformy wysyłkowej Sendit – https://www.sendit.pl/. Na użytkowników czekają tam bardzo konkurencyjne stawki za przesyłki krajowe i międzynarodowe.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry