© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Ile kosztuje transport auta z zagranicy?

Transport aut z Niemiec
 |  Redakcja  |  Transport i motoryzacja

Sprowadzanie samochodów z zagranicy nie jest w naszym kraju niczym nowym. Polacy często decydują się na zakup używanego pojazdu od naszych bliższych lub dalszych sąsiadów. Jednym z najpopularniejszych krajów są oczywiście Niemcy. Niekiedy nie możemy jednak pozwolić sobie na sprowadzenie samochodu na własną rękę, więc decydujemy się na skorzystanie z usług firmy transportowej. Ile w takim wypadku kosztuje transport auta z Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii? 

Dlaczego sprowadzamy samochody? 

Tylko w 2020 roku do Polski z zagranicy sprowadzono ponad 840 tys. aut. Na kupno używanych samochodów decydujemy się przede wszystkim z powodów finansowych. Zagraniczny rynek używanych pojazdów jest znacznie bardziej rozwinięty, przez co auta są po prostu tańsze. Transport aut z Niemiec, Francji czy Holandii jest niekiedy bardziej opłacalny, niż zakup nowego samochodu w polskim salonie. U naszych sąsiadów znacznie łatwiej jest nam także znaleźć nowszy model danej marki, a używane samochody są zazwyczaj w lepszym stanie, niż te z rodzimego rynku. 

Skąd najczęściej sprowadzamy samochody? 

Na pierwszym miejscu rankingu znajdują się nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy. Nic dziwnego, używane auta pochodzące właśnie stamtąd, od lat cieszą się wśród Polaków bardzo dużym powodzeniem. Są w doskonałym stanie technicznym, a do tego znajdziemy tam szeroki wybór naszych ulubionych marek, m.in. Volkswagen, BMW, Audi czy Opel. Bardzo często sprowadzamy auta z Holandii, Francji, Belgii oraz Austrii. Cena transportu auta jest uzależniona od kraju, z jakiego je sprowadzamy, trasy oraz przewoźnika. Jeżeli jednak uda Ci się trafić na wolne miejsce na lawecie, może to znacznie obniżyć koszty transportu. 

Ile kosztuje sprowadzenie auta z Niemiec?  

Samochody kupione poza granicami kraju możemy sprowadzić na kilka sposobów. Najtańszy z nich to zakup ubezpieczenia pojazdu i po prostu przyjazd nim do kraju. Jeśli jednak stan zakupionego samochodu nie pozwala na taką podróż, możesz wynająć lawetę lub skorzystać z usług firmy transportowej. Na tę opcję decyduje się coraz więcej osób nie tylko dlatego, że jazda po długich, europejskich trasach bywa problematyczna, ale po prostu jest to o wiele wygodniejsza opcja. 

Ile zapłacimy za transport auta z Niemiec i innych krajów? Bardzo dużo zależy od przewoźnika, na którego się zdecydujesz. Mimo że jest to relatywnie krótka trasa, sprowadzenie auta z Niemiec to koszt od 800 do 1200 zł. Cena za 1 km waha się w przedziale od 1 do 2 złotych, jednak należy doliczyć do tego także inne koszty, takie jak np. długość i stopień skomplikowania trasy, jaką będzie miała do przebycia laweta czy rodzaj i stan transportowanego samochodu. 

Właśnie kupiłeś samochód i szukasz profesjonalnej firmy, która pomoże Ci przy transporcie auta z Niemiec? Transport.samochodow.com.pl oferuje transport samochodów na terenie całej Unii Europejskiej. To firma z wieloletnim doświadczeniem i zespołem wykwalifikowanych fachowców, którzy przewiozą Twój samochód bezpiecznie z Niemiec, Austrii czy Holandii prosto pod podany adres! 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry