Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak dostarczyć niesprawny samochód do punktu skupu?

Skup samochodów
 |  Artykuł partnera  |  Transport i motoryzacja

Uszkodzony samochód stanowi nie tylko źródło problemów, ale często również wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Z pewnością każdy, kto próbował samodzielnie sprzedać niesprawny pojazd, wie, że na jakiekolwiek zainteresowanie czasami trzeba czekać miesiącami. Z tego powodu wiele osób jako alternatywę wybiera skup samochodów, który niesie za sobą szereg korzyści. Jak dostarczyć niesprawne auto do skupu i jak wygląda transakcja? Sprawdź!

Jak przetransportować uszkodzony pojazd do skupu?

W sytuacji, kiedy samochód jest na tyle niesprawny, że nie da się go uruchomić, jego dostarczenie do jakiegokolwiek miejsca w większości przypadków wiązałoby się z dodatkowymi i często wysokimi nakładami finansowymi. Niezbędne byłby wynajem lawety, a także poświęcenie czasu na nadzorowanie całego procesu przewiezienia auta. Obecnie jednak niektóre firmy zajmujące się skupem samochodów takie jak Arpol wychodzą naprzeciw klientom i oferują odbiór samochodu przeznaczonego do skupu z dowolnego miejsca, po uprzednim uzgodnieniu dogodnego terminu odbioru. Dzięki temu, że firma dysponuje specjalistycznym sprzętem, umożliwia to przewóz zarówno aut osobowych, jak i transport większych samochodów.

Skorzystanie z możliwości odbioru samochodu przez firmę zajmującą się skupem nie tylko ułatwia cały proces transakcji, ale również w znacznym stopniu pozwala na zaoszczędzenie czasu, a tym samym ograniczenie wszelkich spraw ze strony sprzedającego związanych ze sprzedażą, niemal do minimum.

Jak działa skup samochodów?

W większości przypadków decydując się na sprzedaż auta do skupu samochodów, wystarczy zadzwonić lub skontaktować się drogą mailową z konkretną firmą, a następnie umówić się na oględziny pojazdu. Już na etapie rozmowy telefonicznej fachowcy ze skupu aut zazwyczaj są w stanie określić wstępną wartość pojazdu, natomiast ostateczna cena podawana jest po wnikliwej analizie stanu samochodu. W momencie akceptacji kwoty przez klienta, przekazanie auta odbywa się na zasadzie umowy kupna-sprzedaży, natomiast płatność za pojazd dokonywana jest gotówką od razu po dokonaniu transakcji.

Warto jednak pamiętać o tym, że podczas sprzedaży samochodu niezbędne jest posiadanie takich dokumentów, jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu oraz aktualną polisę OC. W przypadku, gdy auto sprzedawane jest do skupu jako firma, należy wystawić fakturę dla skupu oraz przygotować dokumenty związane z leasingiem.

Jakie są zalety sprzedaży auta do skupu samochodowego?

Nie ulega wątpliwości, że skorzystanie z usług firm zajmujących się skupem to przede wszystkim idealny wybór dla osób, które pragną w szybki i wygodny sposób dokonać transakcji. Skup samochodów to rozwiązanie, które nie tylko odciąży z wszelkich trudności wynikających z samodzielnej sprzedaży, ale również zapewni minimum formalności, które w większości zostają po stronie pracowników skupu.

Inne zalety sprzedaży auta w skupie to między innymi:

  • Szybka transakcja - uzyskanie gotówki za sprzedaży pojazdu następuje tego samego dnia co podpisanie umowy, dlatego też skup aut to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na uzyskaniu pieniędzy w stosunkowo szybkim czasie,
  • Bezpieczeństwo sprzedaży - korzystanie ze sprawdzonych skupów aut daje gwarancję, że wszystkie prawne obowiązki zostaną dotrzymane, a sprzedaż przebiegnie w legalny sposób,
  • Oszczędność czasu - przekazanie pojazdu do skupu samochodów przede wszystkim odciąża z konieczności samodzielnej sprzedaży auta, która zwłaszcza w przypadku niesprawnych pojazdów, okazuje się niezwykle pracochłonna i trudna,
  • Wygoda - skupy, które oferują możliwość odbioru samochodu własnym sprzętem od klienta to dodatkowa zaleta, która eliminuje konieczność organizacji samodzielnego i kosztownego transportu.